Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Senin Kafanı gövdenden ayırırız!

15.09.2009 19:47
Taraf yazarı Kütahyalı ile 'Çanakkale'de Kürtler savaşmadı 'diyen Osman Paşa'nın polemiği büyüyor. Kütahyalı Pamukoğlu'nun örgütünden tehditler aldığını öne sürdü.

Taraf Gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, kendisine "müptezel" ve "sahtekar" diyen Emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu'nun örgütünden "Kafanı gövdenden ayırırız” diye tehditler aldığını açıkladı.

Dün akşam Habertürk televizyonunda Balçiçek Pamir'le "Söz Sende" programına konuk olan  Hak ve Eşitlik Partisi'nin Emekli Tümgeneral olan Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, kendisine bir yazısında "bölücü general" diyen Taraf Gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı'ya sert tepki göstermişti. Kütahyalı için “Müptezel" ve  "sahtekar” diyen Pamukoğlu, “Onunla örgüt ilgileniyor” diyerek polemiğin boyutunu değiştirmişti.

"KAFANI GÖVDENDEN AYIRIRIZ"

Çanakkale Savaşı'ndan Kürtlerin savaşmadığını ve şehit olmadıklarını öne süren Pamukoğlu'nun, kendisi için kullandığı “Onunla örgüt ilgileniyor” sözlerine cevap veren Rasim Ozan Kütahyalı, "Örgüt dediği yerlerden bana “Kafanı gövdenden ayırırız” diye tehditler geliyor!" iddiasında bulundu.

Osman Pamukoğlu'nun elindeki bir haritayla televizyon programlarına çıkıp “Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda Kürtler bizimle savaşmadı” dediğini ifade eden Kütahyalı, "Bu adamın yaptığı milletin arasına nifak sokmaktır, bu vatanı bölmeye çalışmaktır. Bu ülkeyi iç savaşa götürür bu sözler" diye konuştu.

"PAMUKOĞLU KÜRTLERDEN ÖZÜR DİLESİN"

Pamukoğlu'nun, “Gerekirse kanla ayrılırız” diyen Kürtçü faşistlerin karşısındaki "Türkçü Faşistlere" benzeten Kütahyalı "Ben sonuna kadar bu faşizmle mücadele ederim! Böyle ahlaksız tehditler bana sökmez! Her koşulda bu adamların faşizmini teşhir ederim. Örgüt dediği yerlerden bana “Kafanı gövdenden ayırırız” diye tehditler geliyor! İşte bu kafalar Hrant Dink’i de Uğur Mumcu’yu da katlettirenlerdir! Bunlar da medeniyet ve insanlık yoktur, kalemle ve sözle her türlü cevabı versinler, ama böyle edepsizlik yaparlarsa hukuk ve polis gereğini yapar! Cezalarını çekerler! Osman Paşa akıllı ve edepli olsun. Bölücülük yapmasın, milletin arasına nifak sokmasın. Kürt yurttaşlarımızdan da özür dilesin” diye konuştu.

Bu haber toplam 1626 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri