Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tarafsız Bölge'de İsrail kavgası

06.06.2010 03:00
Tarafsız Bölge'de Hüsnü Mahalli ile Kadri Gürsel birbirine girdi. ''Şimon Peres gibi konuşma ben senin ne olduğunu bilirim...''

CNN TÜRK'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge'de Hüsnü Mahalli ve Kadri Gürsel birbirlerine gidiler.

Dün akşam CNN Türk ekranlarında İHH'nın Gazze'ye götürdüğü yardım gemilerine İsrail'in müdahalesini tartışan gazeteciler arasından sert diyaloglar yaşandı. Ahmet Hakan, ''Hükümetin duyarlılığı Türk kamuoyunda Filistin meselesine duyarlı oluşuyla örtüştüğü için bu kadar tepki oldu'' sözleri büyük tartışmanın doğmasına neden oldu. Kadri Gürsel ile Hüsnü Mahalli'nin birbirlerinin sözlerini kesmesi yüzünden ikili arasında sert bir tartışma yaşandı.

 

 
1 / 5
"SEN" KAVGA ÇIKARDI

Hüsnü Mahalli'nin sözünü kesen ve "müdahale etme hakkı veriyorsunuz bana. Maddi hatalar yapmayın konuşurken" diyen Milliyet yazarı Kadri Gürsel'e "Ben bittikten sonra sen konuş" diye yanıt vermesi üzerine ortam bir anda gerildi.

Güsel "Sen diye hitap etme bana" diye çıkıştı ancak Mahalli'nin yanıtı da gecikmedi: "Ederim... Sen de elini kaldırma!" İlginç olan bu esnada Mahalli'nin elinin havada olmasıydı.

BURASI AT MEYDANI DEĞİL

Gürsel bunun üzerine "terbiyeni takın!" derken, Mahalli "sen önce yüz ifadene bak..." diye yanıt verdi.

Gürsel'in "Burası at meydanı değil. Burası saygın bir kanal. İnsanlar birbirine terbiyeli davranmak zoruda. Sen diye hitap edemezsin bana..."  şeklindeki sözlerine Mahalli "Sana da kimse başkalarını sorgulama yetkisi vermedi" diye yanıt verdi. Kadri Gürsel'in "sorgulamak değil, sen belki alışık olmayabilirsin ama ben gazeteciyim" şeklinde devam etmesi üzerine Mahalli, "Dinleyeceksiniz. Demin  arada konuştuklarınız dinledim. Neler söylediğinizi biliyorum konuşmayın" şeklinde üstü kapalı bir tehdit ile yanıt verdi.

SAHTEKARLAŞMA... TERBİYESİZLEŞME...

Kadri Gürsel önce "ne var ben şeffaf bir insanım." dedi ama Mahalli'nin tavrının devam etmesi üzerine "Sen bunu hep yapıyorsun. İnsanların söylemediklerini söylediler diye önlerine sunuyorsun. Dürüst ol... Sahtekarlaşma" şeklinde sert sözler kullandı.

Gürsel'in bu sözü üzerine Mahalli bu sefer de "Sen de terbiyesizleşme. Aynı Şimon Peres diliyle de konuşma" dedi.

Kadri Gürsel'in "boş ver bunları yahu" demesi üzerine de Mahalli "Ben bilirim senin kafa yapının ne olduğunu..."

Gürsel ile Mahalli arasındaki söz düellosu Ahmet Hakan'ın "uygar bir şekilde konuşuyoruz. Bu gerilime gerek yok" şeklindeki müdahalesi ile sonuçlandı.

İŞTE CANLI YAYINDA GERİLİM DOLU O DAKİKALAR
 

Bu haber toplam 1712 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri