Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Taraf'tan Albay Çiçek bombası

14.11.2009 21:01
Çiçek ifadeye gitmeden önce Başbuğ ve komutanlarla yemek yedi. İşte ilginç ayrıntılar

İkinci kez tahliye edilen Kurmay Albay Çiçek, 10 Kasım törenlerinin ardından Karargah’ta, Genelkurmay Başkanı ve komutanlarla yemekte bir araya geldi.

 

GELİNCİK SALOUNNDA ALTI GENERAL, BİR ALBAY

 

AKP ve Gülen’i Bitirme Planı’nın altında imzası olan Albay Çiçek, Ergenekon savcılarına ifade vermesinin hemen öncesinde komutanlarla öğle yemeğinde buluştu. Genelkurmay Gelincik Salonu’ndaki yemeğe Orgeneral İlker Başbuğ ile birlikte dört kuvvet komutanı da katıldı.

 

YEMEKTE 1.5-2 SAAT KOMUTANLARLA SOHBET ETTİ

 

Çiçek yemeğe sonradan dahil oldu. Çiçek’ten kısa süre sonra, Genelkurmay İkinci Başkanı da salona geldi. Çiçek yemekte yaklaşık 1.5-2 saat komutanlarla sohbet etti.

 

DURSUN ÇİÇEK’İ KARARGAH’TAN UĞURLADILAR

 

İrticayla Mücadele Eylem Planı’nın altında imzası olan ve tutuklandıktan sonra ikinci kez tahliye edilen Albay Dursun Çiçek, 10 Kasım’da Genelkurmay Karargahı’nda Orgeneral İlker Başbuğ, Genelkurmay 2. Başkanı ve dört kuvvet komutanıyla birlikte yemek yedi.

 

Karargah’taki Gelincik Salonu’ndaki yemek, Anıtkabir’deki 10 Kasım törenlerinin ardından, öğlen saatlerinde başladı. Çiçek’in yakın çevresinden alınan bilgiyle göre, yemeğe Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un yanı sıra Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral A. Atilla Işık katıldı. Çiçek yemeğe, başladıktan bir saat sonra katıldı.

 

Yemekte Albay Çiçek’e ‘general’ muamelesi yapıldı. Yemek başladıktan bir süre sonra, Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Aslan Güner de Gelincik Salonu’na geldi.

 

Yemeğe ayrıca internet andıcında parafları olan birçok komutan da katıldı. Bir buçuk saate yakın süren yemekte sonra İlker Başbuğ, Genelkurmay 2. Başkanı’nı da yanına alarak kendi odasına geçti. 10 Kasım’da dikkat çeken bir başka olay da Savcı Zekeriya Öz’ün çağırdık gelmedi açıklamasından sonra Avukat Mustafa Çevik, Çiçek’in kanser olan annesinin yanında, Tokat’ta olduğunu açıklamıştı. Oysa Çiçek o gün Ankara’da ve Genelkurmay Başkanı’yla birlikte yemekteydi.

 

(Kaynak: Mehmet Baransu/Taraf)

Bu haber toplam 1110 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri