Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tarihe geçecek bir açılış karesi

01.09.2009 17:03
Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, 1 Eylül'de başlayan yeni eğitim öğretim sezonunun açılışını, aralarında başörtülü bir öğrencinin de bulunduğu sınıfta yaptı.
Medvedev, başörtülü ilkokul öğrencisi ile aynı karede poz verdi. Rusya'da orta öğrenim ve üniversitelere öğrencilerin başörtüleri ile gitmelerine izin verilirken, öğretmenler de başörtülü olarak ders verebiliyor.

Başkent Moskova'nın Zamoskvoreçye bölgesindeki bulunan 518 nolu okulun açılış törenine katılan Medvedev, öğrencilere başarılar diledi. Engelli çocuklarla, sağlıklı çocukların birlikte eğitim aldıkları okulda Rusya lideri, öğrencilere hediyeler dağıttı.

ÇOCUKKEN BAŞKAN OLMAYI İSTEMEDİM

Öğrenci ve öğretmenlerle bir süre sohbet eden Rusya lideri, oğlu İlya'yı sabah erken okula göndermeden önce öptüğünü söyledi. Kendisine yöneltilen 'Başkan olmak zor mu?' sorusunu yanıtlayan Medvedev, görevinin zor ve ilginç olduğunu ifade etti. Çocukken başkan olmak isteyip istemediği ile ilgili bir soruyu yanıtlayan Rusya lideri, "Hayır, hiç istemedim. Hayat farklı bir şekilde örgüleniyor." cevabını verdi.

Moskova ya da St. Petersburg şehirlerinden hangisini sevdiği sorusu ile karşılaşan Medvedev, "Ben Rusya'yı seviyorum. Burada doğduk, burada yaşıyoruz. Moskova büyük, enerjik ve güçlü bir şehir. Burada bir çok imkan var." değerlendirmesinde bulundu
Kaynak:
Bu haber toplam 924 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri