Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tarihi Filistin yolculuğu başladı

10 Ocak 2009 / 09:49
İsrail'in Gazze’de sivilleri ve çocukları hedef alan saldırılarını protesto etmek için düzenlenen konvoy eylemi binlerce aracın katılımıyla başladı.
Dayanışma Vakfı İsrail Ordusu’nun Gazze’de başlattığı masum sivilleri ve çocukları hedef alan saldırılarını protesto etmek amacıyla düzenlediği binlerce aracın katıldığı konvoy yola çıktı.

İkibin araba yola çıktı. Zeynebiye Vakfı'nın en az 500 araç gönderdiği öğrenildi.

“Filistin İçin Ben de Varım” sloganıyla Suriye - İsrail sınırındaki Golan Tepelerine kadar gitmeyi ve orada saldırıları protesto etmeyi hedefleyen konvoy sabah saat 09:00’da Vatan Caddesinden hareket etti.

Dayanışma Vakfı Başkanı Hüsnü Kılıç konuyla ilgili yaptığı çağrıda “bütün dünyanın gözleri önünde büyük bir pervasızlıkla devam eden bir katliam ve soykırım karşısında sessiz ve seyirci kalmanın bir insanlık ayıbı oldugunu düşünenleri konvoyumuza katılarak seslerini yükseltmeye davet ediyoruz” dedi.

Vakıf Başkanı Hüsnü Kılıç şunları söyledi: “Aynı inanç, tarih, kültür ve medeniyet dünyasının insanları olarak, ortak bir kaderi paylaştığımız Filistinli kardeşlerimizin yanında olmak ve zulme karşı direniş irademizi göstermek için, “Filistin İçin Ben de Varım” sloganı ile İsrail sınırına yürüyoruz.
Yaşanan bu insanlık dramına seyirci kalan uluslararası barış ve güvenlik örgütlerinin, sessizliklerini korudukları, hatta onayladıkları bir süreçte, vicdani bir sorumluluk duyarak “ben de varım” diyenleri konvoyumuza katılmaya çağırıyoruz.
Bu yürüyüşün, zulme karşı direniş ve insanlık barışı için evrensel bir mesaj olacağına ve dayanışma ruhunu temsil edeceğine inanıyoruz.”

Herkesin kendi araçlarıyla istediği noktadan katılıp, istediği yerde ayrılabileceği konvoy, 11 Ocak Pazar akşamı Suriye sınırına varacak.

“Filistin İçin Ben de Varım” konvoyu gerekli izinler alınabilirse yoluna devam ederek Suriyeli katılımcılarla birlikte Halep, Hama ve Humus yoluyla İsrail sınırındaki Golan Tepelerine ulaşacak ve burada İsrail saldırılarını lanetleyecek.

Bu haber toplam 1380 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri