Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Saldıray Tatbikatı' Zirveyi Gerdi

04.03.2010 00:03
Sarıkamış'taki "2010 Kış Tatbikatı" Ankara'yı ikiye böldü. Cumhurbaşkanı,Başbakan ve Milli Savunma Bakanı Tatbikata katılmıyor.

“Türk Silahlı Kuvvetleri 2010 Kış Tatbikatı”nı, ‘Erzincan davası’nda 1 numaralı sanık olarak gösterilen 3’üncü Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk’in yönetecek olması devletin zirvesinde gerilime neden oldu. Başkomutan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Saldıray Berk'in sorumluluğundaki tatbikata katılmama kararına bir destek ise Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'den geldi.
Star TV’den Murat Çelik’e konuşan Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, “Tatbikata neden katılmıyorsunuz” sorusuna, “Gereği bu şekildeydi, böyle yapıldı” cevabını verdi. Gönül, tatbikat tarihlerinde başka bir programı olmadığını ifade ederken tatbikata katılmama gerekçesini kamuoyuna açıklamak gibi bir zorunluluğu olmadığını da söyledi.
Murat Çelik sordu: “Sayın Bakan bu tatbikatı Ergenekon şüphelisi Org. Saldıray Berk yönettiği için mi katılmıyorsunuz”Gönül bu kritik soruya yine “Herkes yorumunu özgürce yapmakta serbest. Gereği bu şekildeydi, böyle yapıldı” cevabını verdi.
Vecdi Gönül, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın tatbikata neden katılmadıkları sorusunu ise “Bu soruyu kendilerine sorun” diye cevapladı.


Bu haber toplam 1248 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri