Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tatlıses hangi partiden aday olacak

12.04.2010 01:14
Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtarılışının 90. yıldönümü etkinlikleri kapsamında konser veren İbrahim Tatlıses, milletvekili adaylığını açıkladı. Tatlıses 'Hangi parti?' sorusuna iki farklı cevap verdi..

30 Bin kişilik GAP Arena Stadyumu'nda düzenlenen Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıldönümü kutlamalarında ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses konser verdi. Konserine başlamadan önce sahayı dolaşan ünlü şarkıcı, tribünlerde oturan hayranlarını selamladıktan sonra sahneye çıktı. Şanlıurfa ve Şanlıurfalılara olan özlemini dile getiren Tatlıses, seslendirdiği şarkılarla hemşehrilerini eğlendirdi.

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Taci Kurul, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın de izlediği konserde bir ara şarkılarına ara veren sanatçı, yapılacak ilk genel seçimde milletvekili adayı olacağını açıkladı.

Sahneden Şanlıurfalı hemşehrilerine seslenen Tatlses, "Urfalı İbo'yu milletvekili olarak göreceksiniz. Ölüm çıksın ki kesinlikle olacak. Size namus sözü veriyorum. Ben bu saatten sonra şarkıcılık yapmayacağım, bundan sonra size hizmet edeceğim" dedi.

HANGİ PARTİDEN?

Bir gazetecinin "Hangi partiden aday olacaksınız?" sorusuna Tatlıses, "Urfalıların çoğunlukta olduğu İstanbul 3. bölgeden aday olursam partiden olacağım. Parti adını şimdi açıklamam doğru olmaz. İstanbul'dan aday olursam partiden, Şanlıurfa'dan olursa bağımsız aday olacağım" yanıtını verdi.

Konuşmasının ardından konserine devam eden İbrahim Tatlıses, sahneden inerek tribünlerin önünde şarkılarını seslendirdi. Tatlıses peşinden kimsenin gelmesini istememesine rağmen hayranları stadyumun içerisinde etrafından ayrılmadı. İbrahim Tatlıses, etrafında izdihama yol açan hayranlarına zaman zaman tepki gösterdi. Yaklaşık 2 saat sahnede kalan ünlü şarkıcı, Türkçe ve Kürtçe şarkılar seslendirdi.

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, ünlü sanatçıya babası, annesi ve kendisinin yer aldığı yağlı boya tablo hediye etti.

İbrahim Tatlıses, 2007 yılında İstanbul'da Genç Parti'den milletvekili adayı olmuş, partisinin baraj altında kalmasıyla Meclis'e girememişti.

 


 

Bu haber toplam 1534 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri