Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tayyar darbeyi deşifre etti

13 Ocak 2009 / 14:22
Şamil Tayyar, Zir Vadisi'nde yapılan kazılarda çıkan mühimmatın önemli bir planı da deşifre etti.
Bugün düzenlediği basın toplantısında akla ziyan açıklamalar yapan YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'na, Şamil Tayyar'dan mesaj geldi. Tayyar, TRT'nin kazılara dair görüntünün bir kopyasını Eminağaoğlu'na göndermesini istedi.

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Ankara Yenikent'teki Zir Vadisi'ndeki Ermeni Mezarlığının yanında bulunan boş bir evin bahçesinde yapılan kazıda çok sayıda mühimmat bulunmasının ardından TRT'deki canlı yayına telefonla katılan Şamil Tayyar, örgütün darbe planını deşifre etti.

Star Gazetesi Yazarı Şamil Tayyar, 'Düne kadar Ergenekon davasını sulandırmaya çalışanlar, 'Böyle bir gerçek varsa silahlar nerede?' diye soruyorlardı. Sulandırma çabalarında bunu ağırlıklı olarak kullanıyorlardı. 'Tape davası' gibi basit isimlendirmeler kullanıldı.

İşte Tayyar'ın TRT'deki o sözleri;

DARBE 2009'DA

Geldiğimiz bu noktada ortaya çıkan cephaneler Ergenekon'un cephaneliğidir. Bu noktada örgütün 2009'da darbe yapmayı planladığı ortaya çıktı.

Darbeyi bu silahlarla elbette yapmayacaklardı. Onların hedefi Türkiye'yi kaosa sürükleyecek ortamı hazırlamaktı. Böyle bir ortamda TSK'nın durumdan vazife çıkararak darbe yapacağı beklentisine dayanıyordu.

Anlaşılıyor ki bunun için Türkiye'nin değişik yerlerinde böyle mini mini cephanelikler kurmuşlar.

Eğer bu kazı çalışmaları bu şekilde sürerse başka cephanelikler de çıkacaktır. Son gelişmeler Ergenekon davasının seyrini değiştirecek çok önemli gelişmelerdir.

Bu arada Ergenekon davasını sürecini sulandırmaya çalışanlar da kendi hisselerini almalıdır.

Ayrıca TRT yöneticilerinden kazı görüntülerini Tuncay Özkan'ın miting konuşmalarını andıran bir konuşma yapan YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'na gönderirlerse çok memnun olurum.'

Kaynak:
Bu haber toplam 918 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri