Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tayyip Amcası hayatını kurtardı!

05.09.2009 01:11
Başbakan, Didim'de kendisine mektup veren kızı Ferit Şahenk'e sordu. Aldığı cevap ise Erdoğan'ı sevindirdi.
Başbakan Erdoğan, Didim D-Marin'in açılışında kendisine mektup veren küçük kız ve ailesiyle igili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Babası Kürt kökenli ancak biz bunu sormuyoruz" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Doğuş Grubu yatırımı olan Didim D-Marin'in açılış töreninde kendisine mektup veren küçük kız çocuğu ve ailesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

İstanbul Belediyesi'nin iftar yemeği sonrası konuşan ve 19 Ağustos'taki açılış töreninde kendisine mektup veren kız çocuğunu hatırlatan Erdoğan, "Burada Ferit Bey'i görüyorum. Geçenlerde marinasını açmaya gittik. Yanımıza bir yavrumuz geldi ve gözleri yaşlı şekilde bir mektup uzattı.

MİNİK KIZA YARDIM ELİ

4 yaşındaki kuzeni bir kuyuya düşmüş ve İzmir 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde yatıyormuş. Sonradan öğrendim ki, babası da yanlışlıkla kezzap içmiş ve iç organları zarar görmüş; sıkıntıları var...

Ferit Bey yanımda oturuyordu ve 'şu mektuba bir bak, ellerinden öper. Bu hayırı sen hallet' dedim ve mektubu verdim. Sağlık Bakanı'nı da aradım ve kendisi hastaneyle temasa geçti.

FERİT BEY'İ TAKİP ETTİ

Ferit Bey'i de ben takip ettim. 'Ne yaptınız?' diye sordum. Sağolsun bu yavrumuza yapılması gereken hayırı en güzel şekliyle yaptılar. O yoksul aileyi barınacakları bir eve sahip kıldılar. Adamcağızı da sağolsunlar işe aldılar" dedi ve konuşmasını 'demokratik açılım'a bağladı:

"Bu vatandaşımız da bir Kürt kökenli vatandaşımız. Sen Kürt müsün, Laz mısın, Çerkes misin? diye sormuyorum. Kendisini insan olduğu için seviyorum; farkımız bu. Bunu yapmaya çalışıyoruz."


Bu haber toplam 1066 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri