Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Taziye sırasında tepki gösterdiler

13 Ağustos 2008 / 17:27
Bakan Çelik, Şehit Er Atsen'in ailesinde taziyede... Herşey normal giderken bir vatandaşın sözledikleri herkesi şaşırttı!
Erzincan'ın Kemah ilçesinde mayınlı saldırıda hayatını kaybeden dokuz askerden şehit er Murat Atsen'in ailesine taziyeye giden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e burada elinde Türk Bayrağı olan Ahmet Öztürk isimli vatandaştan tepki geldi.

Şehit Er Murat Atsen'in Merkez Yıldırım İlçesi Ortabağlar Mahallesi Ural Sokaktaki evine bu sabah taziyeye giden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Yıldırım Belediyesi tarafından sokakta kurulan çadırda, Şehit Er Murat Atsen'in babası Yılmaz Atsen'e başsağlığı diledi. Vatandaşların da ellerinde Türk Bayraklarıyla bulunduğu çadırda, isminin Ahmet Öztürk olduğu öğrenilen bir kişi Bakan Çelik'e, "Yazıklar olsun. Hep bizim evlatlarımız orada harcanıyor. Vaat ediyorsunuz. Söz veriyorsunuz, tutmuyorsunuz. Yazıklar olsun sizlere" diye bağırdı. Öztürk'ü vatandaşlar güçlükle sakinleştirirken, Bakan Çelik, sessiz kalmayı tercih etti.

Daha sonra şehit ailesine "Metin olalım, sağduyulu olalım, ağlamayalım. Bu çok şerefli bir ölüm" diyen Bakan Çelik'e Şehit Babası Yılmaz Atsen, "Ben yıkılmadım. Dimdik ayaktayım. Onlarda kıl kadar insanlık varsa bu işten vazgeçsinler. 19 yaşımda bir oğlum daha var. Onu da askere göndereceğim. Ancak başka babalar yanmasın" diye konuştu.

Bakan Çelik, Şehit Er Murat Atsen'in halası Saliha Arat'ın zaman zaman fenalaşması üzerine kolonya ikram ederek, sakinleştirmeye çalıştı.
Kaynak:
Bu haber toplam 970 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri