Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TB'den İsrail mallarına boykot

20 Ocak 2009 / 19:50
Tüketiciler Birliği, Gazze saldırısını protesto etmek için İsrail, ABD ve İngiliz mallarına boykot başlattı.
Tüketiciler Birliği, İsrail mallarının boykot edilmesi çağrısında bulundu. 4. Levent'teki İsrail'in İstanbul Başkonsolosluğu önünde yapılan protesto gösterisinde basın açıklamasını okuyan Tüketiciler Birliği Onursal Başkanı Bülent Deniz, İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği katliamı finanse etmeyeceklerini belirterek, başta İsrail olmak üzere ABD ve İngiliz mallarını boykot ettiklerini söyledi.

Deniz, Tüketiciler Birliği tarafından yapılan araştırmaya değinerek, "İsrail, ABD ve İngiltere milliyetine sahip veya bu ülkelerdeki firmalarla iş ortaklığı içinde olan firmalar veya bu ülkelerin simgesi haline gelmiş markalar tespit edildi. Bu araştırmalar devam ediliyor ve boykot listesi sürekli olarak güncellenecektir" dedi.

Kamuoyundan beklentilerinin, tüketimden gelen güçlerini kullanmaları olduğunu ifade eden Deniz, olası yanlışlara meydan verilmemesi için kendileri tarafından hazırlanan listede yer alan ürünlerin boykot edilmesini istedi.

Deniz, tüketicilerin güçlerini kararlılıkla ortaya koyup, birçok kez olduğu gibi bu sefer de zulmün sahiplerine hakettikleri dersi vereceğine inandığını kaydetti.Bu haber toplam 11224 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri