Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Asker yarın Meclis'ten çıkacak

19.02.2010 16:05
Meclis'in üç giriş kapısının askerler yerine polisler tarafından korunması kararı yarın akşam uygulamaya koyulacak.

TBMM Güvenlik Koordinasyon Kurulu, Meclis'in üç giriş kapısının askerler yerine polisler tarafından korunması kararını yarın akşam uygulamaya koyacak. Askerlerin nöbet tuttuğu kulübelere de polisler yerleştirilecek, yarın akşamdan itibarin Meclis'i 24 saat polis koruyacak. Bu arada Meclis'te polis kadroları da arttı. Meclis'te bir süredir, polislere bu yönde eğitim verildi.

 

ANKA'nın edindiği bilgilere göre; TBMM Güvenlik Koordinasyon Kurulu, Meclis'in üç giriş kapısından askerlerin çekilerek buraların polisler tarafından korunması kararı uygulamaya geçiyor. Yeni kararla Çankaya, Dikmen ve Ayrancı kapılarında 24 saat polis görev yapacak, askerlerin nöbet tuttuğu kulübe sayısı da azaltılacak. Bu kapılarda hafta sonları ile saat 22.00'den sonra kampus içinde bulunan taburdaki askerler yerine bundan sonra polisler görev yapacak. Meclis, uzun süredir yaptığı çalışmayı yarın akşam uygulamaya koyuyor. Geçen günlerde toplanan Meclis Güvenlik Koordinasyon Kurulu, askerin kapılardan çekilmesine ilişkin bir karar almıştı. Bu karara göre Meclis'in üç kapısında 24 saat polisler nöbet tutacak. Kapılardaki giriş çıkışları, arama ve kontrolleri polis yapacak.

 

Kurul kararında, "Koruma Müdürlüğü'nce giriş-çıkışların güvenlik ve kontrolü amacıyla Çankaya, Dikmen ve Lojman kapılarında gündüz saatleri esasına göre 24 saat yeteri kadar personel bulundurulmasına ve bu işlemin personel ihtiyacını karşılanması için Başkanlık makamının onay tarihinden itibaren bir ay sonra gerçekleştirilmesi ile yönetmelik güncellemesine de eklenmesine karar verildi" denildi.

 

Bu haber toplam 1172 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri