Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TBMM Kemerburgaz Ünivertesini Onayladı

05 Haziran 2008 / 10:19
Altınbaş Holding'in 2009-2010 öğretim dönemine yetişmesini planladığı İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi için TBMM Genel Kurulu'ndan onay çıktı.
TBMM Genel Kurulu, Altınbaş Holding'e bağlı Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulması planlanan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi'ni onayladı. 8 fakülte, 3 enstitü ve 2 yüksekokulla 2009-2010 öğretim döneminde öğrencilerini kabul etmeyi planlayan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi'nde 200 öğretim üyesi görev yapacak.

Türkiye'de İlk

Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı'ndan yapılan açıklamada eğitime “doktrinel bağımsızlık” anlayışılyla yaklaşılacağı ifade edilerek şöyle denildi: “Üniversitemizde Türkiye için bir ilke imza atılarak Uygulamalı Bilimler Fakültesi de açılacak. İşe giren ve işe alanın karşılıklı memnuniyetinin sağlanacağı, teori ve pratiğin buluştuğu bir eğitim anlayışını ifade eden fakülte, ülkemizdeki akademik yaşama yeni bir boyut kazandıracak. Türkiye'den ve dünyadan alanlarında zirveye çıkmış isimlerin başarı hikayelerinin bizzat sahiplerinden dinlenildiği programlarla fark oluşturacak”

Eğitim Türkçe yapılacak

Ekonomi, siyaset, spor ve sanat dallarında haftasonu sertifika programlarıyla hizmete girecek olan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, 400 dönüm arazi üzerine kurulacak olan kampüsünde hizmet verecek. Açılacak 52 bölümden 46'sının içeriğinin tamamlandığı üniversite “Türkçe ve Tam Eğitim” anlayışından yola çıkarak, öğrenim dilini Türkçe olarak benimsedi. Üniversitenin akademik kuruluş çalışmalarını Prof.Dr. Şenay Yalçın yürütüyor.


Kaynak:
Bu haber toplam 3952 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri