Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Teğmen Münevver'e ne yazdı?

29.08.2009 14:42
Münevver Karabulut'un cinayet günü teğmenle mesajlaştığı haberi gündemi sarstı. Baba mesajın içeriğini açıkladı..
Sabah gazetesinin Münevver, bir teğmenle mesajlaştı haberi gündemi sarstı. Teğmen C.Y.C.'nin cinayet günü İstanbul'da olduğu ortaya çıktı.

Teğmen C.Y.C.'nin Münevver'e attığı bir mesajda ise 'İstanbul'a gelince kahve içelim' yazdığı ortaya çıktı.

KISKANÇLIK CİNAYETİ Mİ?

İddiaya göre Münevver Karabulut, İstanbul'a gelen teğmen C.Y.C.'ye "Bir kahve içelim" diye mesaj attı. Bu mesajı gören ya da diğer bir iddiaya göre Münevver'in teğmen C.Y.C. ile buluşacağını öğrenen Cem Garipoğlu kıskançlık krizine girererek korkunç cinayeti işledi.

Münevver Karabulut'un, öldürüldüğü 3 Mart günü gönderdiği bu mesajları ilginç bulan cinayet bürosu dedektifleri, alıcının kimliğini tespit etti. Telekominakasyon İletişim Başkanlığı raporlarından, bu kişinin Ankara Beykent'teki Jandarma Okullar Genel Komutanlığı'nda görev yapan jandarma teğmen C.Y.C. olduğu anlaşıldı.

MESAJI İSTANBUL'DA ATTI

Münevver Karabulut ile Teğmen C.Y.C., Balıkesir Erdek'te 2008 yılında yaz kampında bir arkadaş ortamında tanıştı. İkili zaman zaman telefonla görüşüp, mesajlaştı. Teğmen C.Y.C.'nin Münevver'e attığı bir mesajda ise 'İstanbul'a gelince kahve içelim' yazdığı ortaya çıktı. Teknik takip altındaki bir telefon olmadığı için önceki mesajlara ulaşılamadı. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Faruk Erşen Yılmaz, Ankara Emniyeti'ne bir yazı göndererek 'ivedi' olarak teğmenin ifadesinin alınmasını istedi. Baz istasyonu incelemelerinde ise Teğmen C.Y.C.'nin son mesajını İstanbul Ümraniye'den gönderdiği belirlendi.

KAHVE İÇMEYE DAVET ETMİŞ

Yayınlanan haber üzerine Sabah'a konuşan baba Süreyyya Karabulut, "Cinayetten sonra teğmenle konuştuk. Kızım 'İstanbul'a geldiğinde kahve içer miyiz?' diye sormuş" diye konuştu. Süreyya Karabulut kızının mesajlaştığı teğmen C.Y.C.'yi tanıdığını belirterek, "Teğmenle geçen sene Sarımsaklı'da tanışmıştı. Ailece tatil yapıyorduk. Ben de tanıyordum. 20'li yaşlarında genç biri. Savcının da, benim de haberim vardı mesajlaşmalarından. Ayrıca 8 kere değil 4 kez mesajlaşmışlar. Çocuğun kötü bir niyeti olmadığını biliyorum. O teğmenle cinayetin ardından mesajların içeriğini konuşmuştuk. Kızım 'İstanbul'a geldiğimde kahve içer miyiz?' diye sormuş mesajlarında. Konu zaten araştırılıyor" şeklinde konuştu.

Süreyya Karabulut, Cem Garipoğlu'nun cinayeti mesajları okuyunca girdiği kıskançlık krizi yüzünden işlediği ihtimali için ise şunları söyledi: "Kıskançlık ihtimali var mı bilemiyoruz. Mesajların kayıtlarda olduğunu, dosyaya konduğunu biliyordum."

Kaynak: Rıdvan Tezel-Pervin Metin/Sabah

Bu haber toplam 3762 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri