Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TEKEL'in hem isim hem logo değişirdi

19 Aralık 2008 / 18:27
Tütün, Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri A.Ş'den yapılan açıklamada, TEKEL'in logosu ve işletme adının değiştirildiği bildirildi. İşte yeni logo ve ismi!

TEKEL'in logosu ve işletme adının "TTA" olarak değiştirildiği bildirildi.

Tütün, Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri A.Ş'den yapılan açıklamada, özelleştirme kapsam ve programında bulunan TEKEL'in bağlı ortaklığı olan Sigara Sanayii İşletmeleri ve Ticareti A.Ş'ye ait "Sigara üretim işi ile ilgili varlıkların" bir bütün halinde özelleştirilmesi amacıyla Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 22 Şubat 2008 tarihinde yapılan ihalede elde edilen sonuca uygun olarak, söz konusu varlıkların British American Tobacco (B.A.T) Tütün Mamulleri Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye satılmasının Özelleştirme Yüksek Kurulunun 22 Nisan 2008 tarihli kararıyla onaylandığı hatırlatıldı.

Açıklamada, kuruluş ile B.A.T Tütün Mamulleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında imzalanan "Marka Kullanım Hakkı Sözleşmesi" uyarınca, özelleştirme ve devre konu olan markalar ile "TEKEL" logosunun 24 Aralık 2008 tarihinden itibaren ürün/mal/tabela üzerinde kullanılmamasının kabul edildiği bildirildi.

Bu çerçevede yönetim kurulunun 23 Ekim 2008 tarihli kararı ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığının 1 Aralık 2008 tarihli oluruyla, şirketin yeni logosu ve işletme adının "TTA" olarak değiştirildiği, gerekli prosedürün tamamlandığı kaydedildi.
Hürriyet


Bu haber toplam 4538 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri