Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Güneş :Yıkıcı değil yapıcı olalım

29.04.2010 16:30
Teknik Direktör Şenol Güneş, Ankaragücü maçı öncesinde gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Açıklamasında Eskişehirspor karşısında oynanan oyun ve alınan sonucun herkes gibi kendileri açısından da hayal kırıklığı olduğunu vurgulayan Güneş, “Trabzonspor camiasını üzdüğümüzü biliyoruz. Ancak oyuncularımızın da herkesten daha fazla üzüldüğünün bilinmesini istiyoruz” dedi.

Eskişehirspor müsabakasının özeleştirisinin takım içerisinde yapıldığına değinen Güneş, “Bu özeleştiriyi yaparken sorunları tespit etmek yerine panik halinde kavga çıkarmak, sadece bizi sevmeyenleri ve başarımızı istemeyenleri sevindirir. Yapılması gereken akl-ı selimin hakim olduğu bir ortamda mevcut durumu daha iyi seviyeye nasıl getireceğimizin araştırılmasıdır. Suçlayıcı, yaralayıcı olumsuz değerlendirmelerden uzak durmak şu anda takıma yapılacak en büyük katkıdır” yorumunda bulundu.

Takımın sıkıntılarını bildiklerini ve çözüm için çalıştıklarını dile getiren tecrübeli teknik adam, şöyle devam etti: “Ligde geriden gelip üst sıralara yükselme hedefinin sıkıntısını yaşıyoruz. Bu doğrultuda sezonu iyi bir yerde tamamlamak, kupayı da kazanmak istiyoruz. Bizi bu hedeflere ulaştıracak en önemli nokta öncelikle güzel futboldur. Geneline bakıldığında bir iki maç dışında olumlu futbol oynadığımızı rahatlıkla söyleyebilirim. Elbette bu seviyemiz daha da yukarılarda olabilirdi. Ancak tespit ettiğimiz bir nokta var ki o da zaman zaman yaşadığımız gibi yapılan bazı yorumların gündemin ilerisine yönelik içerikler taşımasıdır. Bazen bizim dışımızda oluşturulan gündeme yetişmekte zorluk çekiyoruz. Maç kaybedilince birbirimize destek verip ayakta tutmak yerine, bilerek ya da bilmeyerek yıkıcı tavırlar sergiliyoruz”

Futbolun genel yapısı içerisinde gerçekle yüz yüze gelmekten hiçbir zaman kaçmadığını, geleceğe yönelik yapılabilecekleri sürekli düşündüğünü hatırlatan Güneş, “Ancak lig devam ediyor ve kupa da önümüzde duruyor. Bugün itibariyle kırmadan dökmeden elimizdeki potansiyeli nasıl en üst düzeyde kullanacağımızın yollarını bulmalıyız. İyi ve kötü günlerimiz oldu. Bundan sonra da olacaktır. Dünü tartışarak, gelecek üzerine yorumlar yaparak yaşadığımız günü unutamayız. Biz bir aileyiz. Oyuncularımız da bu ailenin en önemli fertleridir. Onları çalıştırır, müsabakaya hazırlarız, severiz, kızarız ancak suçlayamayız. Kötü oyunu ve sonucu sadece birilerine yıkıp bu sorumluluktan da kaçamayız. Elbette yapılan eleştirileri saygıyla karşılıyoruz. Biz de beğenmediğimiz yönleri hem oyuncularımızla hem de kamuoyuyla paylaşıyoruz. Dönemin sonunda yaptıklarımızın ve yapamadıklarımızın muhasebesini çıkarıp sorumluluğu da alırız. Ancak şimdi oyuncularımıza destek ve güven verme zamanıdır” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu haber toplam 764 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri