Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TeknoHat Sergisi

28 Mayıs 2008 / 09:58
Teknolojiyle Hat Sanatı birleşince TeknoHat ortaya çıktı.

Teknolojik görsel sanatlarla, Türk-İslam Medeniyeti'ne ait güzel yazı sanatı Hat'tı birleştirerek 'TeknoHat' ismiyle yeni bir sanat dalı ortaya koyan Doç. Dr. Mehmet İpçioğlu, 5. sergisini açtı.

Gelecek ay Ankara, Bursa ve Hırvatistan'da da sergi açmaya hazırlandığını belirten İpçioğlu, "Bu performansla gerekli başvuruları yaparsak dünya rekorlarına girebiliriz" şeklinde konuştu.

65 eserden oluşan 'Bir Şehri Lalelerle Yaşamak' konulu sergisi Konya Sarraflar Yeraltı Çarşısı'nda sergileniyor. Serginin açılışına katılan Karatay Kaymakamı Hakan Güvençer, Sarraflar Yer altı Çarşısı Başkanı Yusuf Yaşar, Doç. Dr. Mehmet İpçioğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sarraflar Yeraltı Çarşısı'nda ticaretin yanında sanatsal ve kültürel çalışmalara yer vermelerini çok olumlu bulan Sarraflar Yeraltı Çarşısı Başkanı Yusuf Yaşar, bu sayede sanata ve kültüre katkı sağladıklarını kaydetti.

Eserlerini Yahya Kemal'in dizelerinde yer alan sözlerden esinlenerek oluşturduğunu söyleyen İpçioğlu, Lale'nin ömrü 15 günle sınırlıdır. Hüsnühat ve ebruliyi birleştirerek bu eserlerle laleleri ölümsüzleştirmek istiyorum' dedi.

Karatay Kaymakamı Hakan Güvençer de böyle bir serginin açılmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek, çok mutlu olduğunu belirti.

Yeni Şafak - Semra Hoyraz

Bu haber toplam 2896 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri