Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tekstilciler krizi fırsata çevirdi

14 Ocak 2009 / 19:10
İngiltere'nin başkenti Londra'da bu sene 14'üncüsü gerçekleştirilen "Turkish Fashion Fabric Exhibition London - Londra Türk Tekstil Ürünleri Fuarı", tekstilcilerin yaşanan küresel krizi fırsata dönüştürebildiği bir alan olarak öne çıktı.
Verilen bilgiye göre katılımcıları arasında Akin Tekstil, Aksu, Anteks, Bahariye Mensucat, Berdan Tekstil, Bossa, Deba, Gülle Tekstil, Btd Tekstil, Öztek/Stampa, Özdoku, Kipaş, Örnek Tekstil, Saydam Tekstil, Yarangumeli ve Yünsa gibi Türk tekstilinin uluslararası isimlerinin yer aldığı fuarda firmalar, 2010 İlkbahar/Yaz hazır giyime yönelik kumaş koleksiyonlarını İngiltere`deki zincir mağazalar, mümessiller, büyük alım grupları ve tasarımcılara sundular.

Fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB)Yönetim Kurulu Baskanı İsmail Gülle, fuarın hedefine ulaştığını belirterek, "Dünyayı sarsan kriz döneminde bu fuarda var olmak ve İngiltere pazarındaki yerimizi korumak büyük başarı" dedi. Uluslararası tekstil fuarları takviminde Premiere Vision Paris ve Milano Unica fuarları öncesi gerçekleştirilen Londra Türk Tekstil Ürünleri Fuarı'nda, İngiliz alıcılara yeni sezon kumaş koleksiyonlarına ilk bakış imkanı sağlandığını hatırlatan Gülle, alıcıların ürünleri, Avrupa'nın diğer güçlü kumaş üreticileriyle mukayese yapma şansı yakaladığını ifade etti.
Gülle, "Burada en önemli nokta değerli katılımcı sayısını artırabilmektir. Bunu başardığımız takdirde ziyaretçilere cok daha fazla alternatif sunmuş olacağız. İngiltere pazarından tüm zorluklara rağmen vazgeçmemiz mümkün değildir. Biz krizi fırsata döndürmeye geldik ve bu fuarın devamını da sağlayacağız. Türkiye tekstilcileri İngiltere pazarına, gücüne ve geleceğine güvendiğinden daha büyük işlere imza atacaktır" diye konuştu.

Kaynak:
Bu haber toplam 898 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri