Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Telekom 'yeter artık' dedirtti!

21.08.2010 19:07
Tekel olmasının avantajıyla Türkiye'deki tüm veri iletişimini bünyesinde bulunduran Türk Telekom'a tepkiler dinmiyor...

Tekel olmasının avantajıyla Türkiye'deki tüm veri iletişimini bünyesinde bulunduran Türk Telekom, fahiş fiyat politikası ve kötü hizmeti nedeniyle vatandaşlara kan kusturuyor. Sık sık internet kesintileri yaşayan vatandaşla birlikte, internet haber siteleri de Türk Telekom'un sorunlu ve fahiş fiyatlı hizmetlerinden bıkmış durumda. Türk Telekom'la ilgili sıkıntılar bununla da kalmıyor. Türk Telekom aynı zamanda vatandaşı da kandırarak vermediği hizmeti satıyor.

HİZMET REZALET FİYAT FAHİŞ

Türkiye'de telekomünikasyon sektöründe tekel konumunda bulunan Türk Telekom, Türkiye halkına dünyanın en fahiş fiyatlı buna mukabil en kötü hizmetini sunuyor. İnternet bağlantı ücretleri ve haberleşme ücretleri dünyanın birçok ülkesindeki fiyatların ortalama 20 katı üzerinde. Japonya'da 100 Megabit hızında internet fiyatı 63 dolar iken, Türk Telekom'un sattığı 4 Megabit hızındaki internet bağlantı hizmetinin bedeli 70 doların üzerinde.

VATANDAŞI ENAYİ YERİNE KOYUYORLAR

İnternet bağlantı hızlarını 20 Megabit seviyesine kadar yükselttiğini duyuran Türk Telekom, bazı bölgelerde vatandaşları kandırarak vermediği hizmetin bedelini tahsil ediyor. Vatandaşlara 8 Megabit hızında bağlantı seçeneği sunan Türk Telekom, birçok bölgede bu hızı sağlayacak alt yapı hizmeti veremiyor. Buna rağmen vatandaşı bu konuda uyarmayan Türk Telekom, 8 megabit hızında bağlantı sağlayamamasına rağmen vatandaşa 8 megabitlik bağlantı satıyor ve vermediği bir hizmetin karşılığında vatandaştan para alıyor. İnternet hızının yavaşlığından şikayet eden vatandaşlara ise, "o bölgedeki altyapımız 8 megabit hızını kaldırmıyor, hızını 2 megabite sabitleyelim" önerisi getiriliyor. Vatandaşın "Peki fatura bedelimde de bir azalma söz konusu olacak mı?" sorusuna ise, "Hayır, aldığınız seçenek 8 megabit olduğu için, o seçenek üzerinden ödeme yapmaya devam edeceksiniz" cevabı veriliyor.

DEVLETİN KURUMLARI VATANDAŞI NİYE KORUMUYOR?


Tekel durumundaki Türk Telekom'un fahiş fiyatlı kötü hizmeti karşısında kamu yararına denetim yapmakla görevli devlet kurumları ise sessiz kalıyor. Rekabet Kurulu ve Tüketici Hakları Hakem Heyeti gibi kurullar etkisiz kalırken, hergün yüzlerce vatandaşın şikayetleri ise bir işe yaramıyor.

YURT ÇAPINDA 3 SAATLİK KESİNTİ


Bugün saat 12:30 - 15:30 arası 3 satlik internet kesintisi yaşandı. Türk Telekom'un 444 0 375 numaralı müşteri hizmetleri telefonu ise sürekli meşgul çaldı. Türk Telekom, ay içerisinde yaşanan hizmet kesintilerinin bedelini vatandaşların faturalarından düşmüyor.

BAĞLANTIYI KESTİĞİ HALDE ÜCRET ALMAYA DEVAM EDİYOR

İnternet faturalarını geciktiren vatandaşların bağlantı hizmetini durduran Türk Telekom, faturanın yatırılarak hattın tekrar açıldığı tarihe kadar olan hizmet kesintisinin parasını da hizmet vermiş gibi vatandaştan tahsil ediyor. Bu durumla ilgili yüzlerce şikayete rağmen hiçbir ilgili kurum Türk Telekom'un elde ettiği haksız kazanç girişimine dur demiyor.

www.habertaraf.com

Bu haber toplam 1452 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri