Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu yıl piyasaya çıkıyor

17.08.2009 20:47
En Sevdiğiniz filmin içinde sizde olmaya hazırmısınız?
Mevcut HD hizmeti üzerinden yayın yapacak ve yaklaşık 2 bin sterline satılacak 3 boyutlu ekranlar, bu yıl piyasaya çıkacak deniliyor.

Gelecek yıl 3 boyutlu ortamlardaki gelişmeyle,birçok Hollywood yapımcısı 3 boyutlu film yapacak.Sky televizyonu,mevcut HD kutusunu ve uydu çanağını kullanarak 3 boyutlu görüntüleri yeni ekranlardan birine gönderen sistem geliştirdi.

Yeni geliştirilen bu teknolojide birbirlerine çok yakın bir konuma yerleştirilmiş,yüksek çözünürlüklü (HD) iki kamera kullanılıyor.İnsan gözüne benzer şekilde aynı görüntüyü biri sağ, biri de sol açıdan kaydeden kameraların elde ettiği görüntüler,daha sonra özel bir işlemle birleştirilerek üç boyutlu hale getiriliyor.

Sky TV'nin AR-GE merkezinde çalışan mühendisler,Ricky Hatton ve Juan Lazcano arasındaki boks mücadelesini ve Liverpool-Marsilya Şampiyonlar Ligi maçını Sky+ HD kutusu ve Hyundai 3D televizyon ile test ettiler.Henüz prototip olarak geliştirilen bu sistem ile yayınlar özel geliştirilmiş televizyonlardan seyrediliyor.Ancak yetkililer, teknolojinin hayata geçirilmesiyle daha ucuz modellerin piyasaya çıkacağını umuyor.
Bu haber toplam 1376 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri