Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TEMA sözünü tutmadı.

14 Aralık 2008 / 22:42
Tema nın desteğiyle İstanbul'dan bisikletle yola çıkan Gizem Altın Kazakistan'da kaza yaptı.ölümden döndü.

TEMA Nerede?

Küresel ısınmaya karşı ‘bisikletin motorlu taşıtlara alternatif bir ulaşım aracı’ olduğunu tüm dünyaya duyurmak için BisikleTEMA adı altında 10 Mart’ta İstanbul’dan Sidney’e doğru yola çıkan Gizem Altın ve Amerikalı eşi Bryan Nance Kazakistan’da beklenmedik bir kazayla karşılaştı.
Yaklaşık 5 bin kilometre yol yaptıktan sonra Kazakistan’ın Almati kenti yakınlarında bir düğün konvoyundaki araç Gizem Altın’a çarptı. Turu yarım kalan Altın, iki yıl bisiklete binemeyecek. TEMA’nın desteğiyle yolculuğa başlayan arkadaşlarımız, giderken şaşalı bir şekilde uğurlanmasına karşın yapmış olduğu kaza sonrasında kendisine hiçbir şekilde destek verilmedi.


Öncelikle TEMA’nın kendisine tahsis edilmiş olan Bisikletema internet bloğunu kapatması ve ardından sponsoru Genel Yaşam Sigortası’nın sağlık masraflarını karşılamayacağını bildirmesi kendisinde ikinci bir yıkıma yol açtı. Sigortanın gerekçesi ise sadece yurt dışında yapılacak olan tedavi masraflarını karşılamayı taahhüt etmeleriymiş.
Peki soruyoruz; Gizem sadece Tetürdiyot ve kendisine hiçbir şekilde ne olduğu söylenmeden yapılan iğneler haricinde bir şey bulunmayan bir hastanede ölüme mi terk edilmeliydi?
Peki ya kendisi için sempozyumlar düzenleyen, tanıtımlar yapan ve öve öve bitiremeyen Tema nereye kayboldu? Çevre ve insan için çalışan bu vakıf neden Gizem’i yarı yolda bıraktı?
Bizler Pedal Sesi Bisiklet Topluluğu olarak aramızdan bir doğa sever bisiklet dostunun bu denli acımasızca yarı yolda bırakılmasına, kendi kaderine terk edilmesine göz yummak istemiyor, sponsoru Genel Yaşam Sigortası ve destekçisi TEMA’yı yapmış oldukları bu duyarsız hareketten ötürü şiddetle kınıyoruz.
kaynak:Pedal Sesi Bisiklet Topluluğu

www.pedalsesi.com


 

 

Bu haber toplam 5112 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri