Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Temizöz davasında 'reddi hakim'e ret

13.10.2009 20:36
Kayseri Jandarma Alay Komutanı Cemal Temizöz ve eski Cizre Belediye Başkanı Kamil Atağ'ın da aralarında bulunduğu 6 sanıklı davayla ilgili müdahil avukatların ''reddi hakim'' talebi reddedildi.
Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşma esnasında müdahil avukatların ''reddi hakim'' talebi üzerine, bir üst mahkeme olan 4. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen dosyadaki inceleme tamamlandı.

4. Ağır Ceza Mahkemesi, müdahil avukatların ''reddi hakim'' talebini reddederek, yargılamanın 6. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilmesi yönünde karar verdi.

DURUŞMADA TARTIŞMA

Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesinde 9 Ekim 2009'de yapılan duruşmada müdahil avukatlar ile sanık avukatları arasında tartışma çıkmıştı.

Mahkeme Başkanı Menderes Yılmaz, bu tartışma nedeniyle müdahil avukatlardan Sezgin Tanrıkulu ve Bahattin Özdemir'in salondan çıkarılmasına karar vermişti.

Bu kararın ardından müdahil avukatlardan Ali Koç, yaşanan tartışmaların duruşma zaptına tam olarak geçirilmediğini belirterek, mahkemenin iki müdahil avukatın salondan çıkarılması yönünde karar vererek tarafsızlığını yitirdiğini ileri sürmüştü.

Koç, söz konusu nedenlerden dolayı ''reddi hakim'' talebinde bulunmuştu. Bu talep üzerine dosya bir üst mahkeme olan 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmişti.

Bu haber toplam 832 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri