Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terim, Milli Takım'ı Bırakıyor Mu?

17 Ekim 2008 / 20:35
Özgener'in göreve geldiği günden bu yana Terim'in 2010 yılına kadar olan sözleşmesini 2012 yılına kadar uzatmaması ve Terim-Polat görüşmesi ortalığı karıştırdı.
Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'in göreve geldiği günden bu yana Terim'in 2010 yılına kadar olan sözleşmesini 2012 yılına kadar uzatmaması ve alacağı ücretlerinde medyada açıklanması üzerine bu kararı aldığı iddia edildi.

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve yönetim kurulunun bugün www.tff.org sitesinde yaptığı açıklamada; "Özellikle dün ve bugün medyada yer alan haberlerde Fatih Terim'in hem mevcut hem de zamlı olduğu iddia edilen yeni ücreti konusunda çıkan yalan haberler bizleri üzdüğü gibi Milli Takımımızın hocasını ve teknik heyetini de derinden yaralamaktadır. Ancak Fatih Terim'in ücretine zam almak için sözleşmenin uzatılmasını talep ve kabul ettiği yolundaki haberler insafsız ve Türkiye Futbol Federasyonu ile Milli Takım hocasını zan altında bırakmayı hedefleyen bir yalandır. Yazılı ve görsel basında şahit olduğumuz "sıkı pazarlık", "maaş artırımı için söz verildi", "bu paraya değer mi" şeklindeki ifadelerin maddi konuları temel alması, 30 yıla yakın bir süredir futbolcu ve antrenör olarak milli formaya hizmet etmiş olan Fatih Terim'e yapılan büyük haksızlıktır. Bir kez daha belirtmek isteriz ki Fatih Terim, milli forma altında hizmet verdiği hiçbir gün maddi konularda Futbol Federasyonu yönetiminden herhangi bir talep veya şikayette bulunmamıştır." sözlerini Fatih Terim'in etkili bulmadığı ve istifa kararını da bu nedenle aldığı ileri sürüldü.

Hürriyet gazetesinin resmi internet sitesinde öğleden sonra yeralan haberde, Terim'in önümüzdeki hafta içinde bir basın toplantısı yaparak bırakma kararını açıklayacağı vurgulandı.

- TERİM - POLAT BULUŞMASI -

Bu arada Galatasaray Başkanı Adnan Polat ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in, Galatasaraylı Eski Sporcular Derneği'nin organize ettiği 9. Karadeniz Ülkeleri Veteran Oyunları'nın açılışında birlikte görünmeleri dikkatlerden kaçmadı.

Burhan Felek Spor Tesisler'nde yapılan törende Terim ve Polat'ın samimi görüntüler oluşturmaları, Fatih Terim'in Galatasaray'ın başına geleceği söylentilerini de beraberinde getirdi.

İkilinin daha sonra da Futbol Federasyonu eski yöneticilerinden Turgay Aksoylu'nun cenaze töreninde biraraya geldiği ve Terim'in Milli Takım'dan ayrılmayı düşündüğüyle ilgili görüşmeler yaptığı belirtildi.

TERİM'DEN İDDİALARA JET YALANLAMA

Milli Takımlar Sorumlusu Fatih Terim'in görevini bırakacağı iddia edildi. Terim bu iddiaları yalanladı.

Hürriyet'in iddiasına göre, Fatih Terim Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'in 2010 yılına kadar olan sözleşmeyu 2012 yılına kadar uzatmaması ve alacağı ücretlerinde medyada açıklanması üzerine kızmış ve görevi bırakma kararı almıştı.

TERİM YALAN DEDİ

Ancak Fatih Terim bu iddiaları yalanladı. Milli Takımlar Sorumlusu Fatih Terim, milli takımımdaki görevinden istifa edeceği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Terim, basında yer alan TFF Başkanı Mahmut Özgener'in sözleşmesini 2012 yılına kadar uzatmaması ve alacağı ücretin de medyada açıklanması nedeniyle istifa kararı aldığı şeklindeki haberlerin hayal mahsulü olduğunu ifade ederek, Galatasaray Başkanı Adnan Polat ile Galatasaraylı Eski Sporcular Derneği'nin organize ettiği Karadeniz Ülkeleri Veteran Oyunları'nın açılışında karşılaşıp sohbet etmelerinin de başka taraflara çekilmeye çalışıldığını vurgulayarak, "Neredeyse beni yarın Galatasaray'la maça çıkaracaklar" şeklinde konuştu.
Bu haber toplam 878 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri