Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terim: "Dünya Kupası'na gideceğiz"

05 Ocak 2009 / 20:44
Son dakikalarda kazanılan maçlar, fantastik goller ve inanç. Türkiye adına 2008'in en önemli ve güzel olaylarından biri kuşkusuz Avrupa Futbol Şampiyonasında Türkiye'nin yarı final oynamasıydı.
Şimdi hedef yeni yılda Dünya Kupası vizesini büyük oranda almak. Radyospor'da “Aydın Cingöz ile Gündem” programına katılan Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, yeni yılda hedeflerini ve Avrupa Şampiyonası günlerinde yaşananları anlattı, İşte Fatih Terim'in açıklamaları:

“İYİ BİR TAKIMIZ”
“Ümit ederim ki 2008'de yaşadıklarımızı 2009'da da yaşar ve Dünya Kupası'na giderek orada daha güzel işler yaparız. 2009 bizim için önemli olacak. Dünya Kupasına gidip, gidemeyeceğimizin büyük oranda belli olacağı bir yıl. Ben Dünya Kupası vizesini alacağımıza inanıyorum çünkü iyi bir takım ve futbolcularımız var.”

“İSMİMİZİ AVRUPA'YA KAZIDIK”
“2008 yılında Türk Milletine Avrupa Şampiyonasında yaşattıklarımızdan dolayı çok mutluyum. İsterdim ki tüm vatandaşlarımız o güzel günleri yerinde izleseydi. Bu başarıların tepkilerini yurt dışında çok olumlu bir şekilde alıyoruz bu da bizi ayrıca mutlu ediyor. Tüm Dünya'da çok sayıda sempatizanımız oldu. Dolayısıyla 2008'in önemli işlerinden biri oyuncularımızın Avrupa Şampiyonasında yaptıklarıdır. Futbolda Türk ekolü yaratma adına bir adımdı. Oynadığımız oyunlar öyle basit değildi. Son saniyelere kadar pes etmeden oynamak, mücadele etmek ve kazanmak. Zaman zaman çok yüksek seviye de oynamak önemliydi. Avrupa Şampiyonasına ismimizi kazıdık.”

“KİMSEDEN KORKMUYURUZ”
“İspanya maçlarından önce Fildişi ile özel bir maç yapacağız. İspanya maçları bizim için çok önemli. Dünya sıralamasında onlar birinci biz 10. sıradayız. Önemli iki maç olacak. Ben takımıma güveniyorum. Kimseden çekinmiyoruz, korkmuyoruz.”

“ZİRVE MÜCADELESİNDEN MEMNUNUM”
Süper Lig'in ilk yarısı itibariyle yedi, sekiz takımın puan olarak bir birine yakın olmasından çok memnunum. Mücadele var ama ikinci yarıda kalitenin artacağına inanıyorum. Umarım sadece futbola konsantre olduğumuz bir ikinci yarıyı geride bırakırız.”

Kaynak:
Bu haber toplam 826 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri