Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terim için Erdoğan'ı devreye soktular

11.07.2010 13:50
Endonezya Cumhurbaşkanı Yudhoyono, Başbakan Tayyip Erdoğan’dan Fatih Terim'i ikna konusunda yardım talep etti.

Endonezya Cumhurbaşkanı Susilo Bambang Yudhoyono, kafayı Galatasaray'ın ve Milli Takım'ın eski teknik direktörü Fatih Terim'e taktı.

Endonezya basınında çıkan haberlerde, Yudhoyono'nun 26-27 Haziran'da Kanada'da organize eden G-20 Zirvesi'nde konuyu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a açtığı ve Terim'i ikna konusunda yardım istediği belirtildi.

"GELSİN BİZİ DÜNYA TAKIMI YAPSIN"

Habertürk gazetesinden Ulaş Gürşat'ın haberine göre bu gelişmenin hemen ardından 30 Haziran'da Türkiye'ye gelen Endonezya Spor Bakanı Andi Mallarangeng, dün "Fatih Terim'le gayriresmi olarak görüştük ve Endonezya futbolunun gelişimi hakkında konuştuk" açıklamasını yaptı. Bakan açıklamasında Terim'i Endonezya'ya davet ettiklerini kaydederek, "Planımız sadece konuşup görüşmek. Eğer oyuncularımız onun gibi dünya çapında bir antrenör tarafından çalıştırılırsa motivasyonları artacaktır. Fatih Terim, takımları nasıl dünya seviyesine taşıdığını gösterdi. Gelsin bizi de dünya takımı yapsın" dedi.

Terim için futbol federasyonu başkanları Nurdin Halid'den de onay aldıklarını dile getiren Mallarangeng, deneyimli hocanın ismini netleştirmek için başta Galatasaray Başkanı Adnan Polat'la olmak üzere birçok isimle görüştüğünü de sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 870 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri