Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terim uyardı: Sadece futbol

05 Eylül 2008 / 17:49
Fatih Terim Ermenistan maçı ile ilgili basın açıklaması yapıyor.
Fatih Terim, 2010 Dünya Kupası eleme gruplarında Ermenistan ile yarın yapacağımız maç öncesi bir basın toplantısı düzenliyor...


Takımınızda sakat oyuncular var. Bu sizin oyununuzu nasıl etkiler?

Bazı oyuncularımız sakat, çağırmadık dolayısıyla... Nihat gibi Hamit gibi... Ama biz zaten bu sakatlıklara alışkınız son Avrupa Şampiyonası'nda... Keşke olmasa ama... Özellikle istikrar açısından aynı takımı sahaya sürme konusunda sıkıntı yaşıyoruz zaman zaman.

Şu bir gerçek ki Türk Milli Takımı'nda bu görevi kim alırsa alsın bunu en iyi şekilde yapıyor. Ümit ediyorum yeni oyuncular için bir şans olur ve onlarda bu fırsatı değerlendirirler...

İlk kez Ermenistan'da bir maça çıkacaksınz. Duygularınız nasıl?

2010 Dünya Kupası elemelerine daha önce hiç maç yapmadığımız bir ülkede yapıyoruz. Burada komşumuz Ermenistan'ın başkenti Erivan'da oyuncularımla birlikte bir ilkin parçası olmaktan çok mutluyuz...

Yarı final oynadığımız Euro 2008'de futbolun ulusları nasıl kaynaştırdığını, insanları dertlerinden nasıl uzaklaştırdığını, geçmişte yaşanan sorunları nasıl unutturduğu... Bunların hepsini hep birlikte gördük. Yarın Ermenistan ile oynayacağımız maçın gelecek adına umut verici bir adım olmasını diliyorum. Futbolun halkları birleştiren köprüsünden ümit ediyorum ki el ele geçebiliriz.

Türk taraftarlarının burada olmaması sizin oyununuzu nasıl etkiler?

Biz alışkınız... Genel olarak bu taraflara doğru çok fazla taraftarımızın olduğu söylenemez... Ama bizim bundan çok fazla etkileneceğimizi sanmıyorum.

Avrupa Şampiyonası Türk Milli Takımı'na ne verdi? Türk Milli Takımı şampiyonaya ne kattı? Sizce İspanya Milli Takımı şampiyonluğu hak etti mi?

İspanya iyi bir takımdı ve hakkıyla turnuvayı kazandı. Ama Almanya'yı geçseydik ne olurdu onu bilemiyorum. Zaten kader işte... Orada karşılaşamadık Dünya Kupası elemelerinde karşılaşacağız.

Orası Türki Milli Takımı'nın herkesi yenebileceğini dünyaya gösterdiği gibi Türk Milli Takımı'nı dünyaya hatırlattı.


Kaynak:
Bu haber toplam 880 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri