Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terim Yine Döktürdü

16 Haziran 2008 / 19:59
Terim galibiyet sarhoşu. "İdam sehpalarını da yıkıyoruz" deyip basına çattı. İstanbul'da intikam ve hesaplaşma olacak. Bakın neler döktürdü.
Fatih Terim, İsviçre'de basın toplantısı düzenledi. Toplantıda medyaya ağır eleştiriler vardı. İstanbul'da bunların hesabını soracağını belirten Terim, medya için Mevlana'dan bir de dörtlük seçmişti.

"Tam sizin için" dediği dörtlüğü son anda arkadaşları engel olduğu için basın toplantısında okumaktan vazgeçti.

İşte Terim'in basın toplantısından satırbaşları:

SAKATLIKLAR: 6-7'ye yakın oyuncumuz hasarlı... Servet, Emre Güngör, Emre Belözoğlu, Nihat, Hakan Balta ve Aurelio'nun sakat olduğunu görüyoruz.
Bu bizim için önemli bir konu. Bu oyuncular birazdan MR'a gidecekler net sonucu alacağız.

YAZILARINIZI ÇÖPE ATTIRDIK: Basının işini biraz zorlaştırıyoruz, farkındayım. 70'inci dakikadan sonra tüm yazdıklarınızı çöpe atmanız kolay değil. Bu sıkıntıyı verdiğimiz için özür diliyoruz.

MUCİZELER ZAMAN ALIYOR: İmkansız diye bir şey yok, mucizeler biraz zaman alır. Burada da mucizeler biraz zaman alıyor, kusura bakmayın. Zaman zaman turnuva boyunca böyle rahatsızlıklar vereceğimizi belirtmek istiyorum.

Gecenin en karanlık olduğu an sabahın en yakın olduğu andır. Oyuncularım bu sözü hiç akıllarından çıkarmadıkları için başarılılar.
Biz buraya gelirken, oynadığı futboldan keyif alan, kazansa da kaybetsede manşetlere çıkacak bir takım demiştik. Bunu gördüğümüz ve verdiğimiz sözü tuttuğumuz için mutluyum.


İDAM SEHPALARI HAZIRLANMIŞTI: Biliyorum kaybetseydik idam sehpaları hazırlanmıştı. Beni ve futbolcularımızı o anda orada darağacına çekeceklerdi belki de… Demek ki bizde sadece rakipleri değil, idam sehpalarını da yıkıp geçiyoruz.

*Biz inandık ve başardık… Bizi hala beğenmeyen varsa istatistiklere baksın…

DEVRE ARASINDA NE DEDİ?: Korkmamalarını korkacak bir şeyin olmadığını söyledim. Söylediğim şey mağlubiyetten, kaybetmekten korkmamaları…

HANGİ MANŞETİ ATARDI: Benim takımım atıyor…
Biraz zaman alıyor, bekleyin, yazmayın yazık yırtıp atıyorsunuz…

HASAN DOĞAN'LA ARAMIZI BOZMA ÇABASI: "Sayın Hasan Doğan ile aramız çok iyi… Gayet iyi bir ilişkimiz var. Ama siz kapıyı vurduruyorsunuz, kavga ettiremeyince başka yola çekiyorsunuz.

Avrupa ile ilgili konuya gelince şu anda onu düşünecek durumda değilim. Bazı transferlerin benim oyuncularıma zarar verdiğini görürken ben transferle ilgili bir şey yapabilir miyim?

İSTANBUL'DA HESAPLAŞIRIZ: İstanbul’da yeterli zamanımız var diye düşünüyorum. Ama oyuncularıma zarar veren bir ortamı kabul etmem mümkün değil. Bana zarar vereni de kabul etmem mümkün değil, ben bu takımın koçuyum. Dünyanın hiçbir yerinde böyle eleştiri yapamazsınız, hakarete varan eleştiri mi var.

O DÖRTLÜK MERAK KONUSU: Mevlana’dan güzel bir dörtlük ayırmıştım ama arkadaşlarım beni durdurdu. Size tam iyi gidecek bir dörtlüktü.

EİNSTEİN'IN BİLE AKLINA GELMEZ: "Şimdi siz gidip oyuncunun annesine mikrofon tutuyorsunuz. Futbolcunun annesi ne anlar futboldan. Bir örf adet yok mu? Fatih Terim’in aleyhine konuşturmak için… Bazı annelerin yüzüne telefon kapatıyorsunuz, utanmıyorsunuz da… Yani Einstein’in bile aklına gelmezdi.

Ben artık eğleniyorum. Herşey değişiyor dünya değişiyor, biz değişiyoruz ama siz değişmiyorsunuz.

PRİM YALANI: Prim konusunu yazıyorsunuz, maçtan bir gün önce oyuncuların tek kelime etmiş hali yok. Yalan yazıyorsunuz, yalanı dönüp bana soru olarak soruyorsunuz.

40 YILLIK İNTİKAM: Buldunuz böyle bir ülkeyi, kıymetini bilin, her şey söylemek yazmak serbest.Mahkemeye veriyoruz 8 ayda bitmiyor. Burada rahatsınız bunu tepmeyin. Bunlar bazılarınız için. İstanbul'da rahat rahat isimleriyle konuşuruz. Rahatsınız başka yerde tazminattan evinizde oturamazsınız. Kıymetini bilin.

İstanbul’a gelince daha net isimlerle hallederiz. Biri intikamını almış 40 sene sonra, çok da erken oldu demiş. Herkes anlamıştır. Burada biz riyakatı halktan aldığımızı biliyoruz.ARDA: Arda’nın performansı artmalıdır… Artma kapasitesi de var. Çok daha önemli ve daha yüksek seviyeye çıkabilir.
Tuncay’a gelince, bir oyuncu düşünün ki nereye koyarsanız orda oynuyor. Bir oyuncu düşünün ki istatistikleri de altüst ediyor. Sahanın içinde gezdiremeyeceğiniz bir yer yok. Kaleye geçecek kadar da fedekar. Tuncay bizim kilit oyuncumuz. Tuncay gibi birkaç oyuncumuz olmasından mutlu olurum. Belki zaman zaman teknik kapasitesi cevap vermeyebilir. En ciddi yerlerde oynamıştır.

Nihat'ı çıkarsam kimse bir şey demezdi değil mi arkadaşlar… Ben çıkarmadım. Benim burada, sizin orada oturmanızın sebebi odur işte…
Hamit’e gece saat yarımda kendisi ile bir analiz maçı seyrettik. Kendisinin olduğu kaseti. Bazı oyuncular güvenilmesi gereken oyunculardır. Ben de güveniyorum, doğru yaptığımı düşünüyorum.

SERVET: Maçlar kaybedilir ama insanlar kaybedilmez. Onun özverisi, çalışma isteği çok önemli. Çok büyük örnek bence... Büyük sorunu var ama ona bile direniyor. Bazı insanların acıya karşı toleransı daha yüksektir. Onu riske edecek bir şeye izin vermem.

VOLKAN VE AURELİO YERİNE KİM: Volkan’ın yerine Rüştü oynayacak. Marco’nun yerine sakatlıktan arınırsak birini çıkaracağız. Tümer’in durumu çok iyi değil, Emre ortada. O yüzden isim veremiyorum.

Hırvatistan’da korktuğum bir oyuncu yok. Beğendiğim oyuncular var ama korktuğum oyuncular yok…

HIRVATİSTAN MAÇI; 96'dan şartlar çok değişik ama Hırvat takımı grup maçlarında ve şampiyonada çok başarılı performans gösteren bir takım. Artık teke düştüğümüz bu seride isimlerin, daha öncekilerin önemi yok. O gün o an çok önemli. Çeyrek finalde güçlü bir rakip beklemek kadar doğal bir şey yok.

Kaynak:
Bu haber toplam 1066 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri