Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terim'den Arda açıklaması

17 Kasım 2008 / 09:50
Arda Turan'ı ziyaret eden Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, milli futbolcunun sağlığının iyi olduğunu söyledi
İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Galatasarayfutbolcu Arda Turan'ı ziyaret eden Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, milli futbolcunun sağlığının iyi olduğunu söyledi.

Milli takım doktorları Cengiz Dinç ve Bülent Bayraktar ile birlikte Bakırköy Acıbadem Hastanesi'ne gelerek, Arda'yı ziyaret eden Terim, gazetecilere yaptığı açıklamada, milli futbolcunun doktorlarıyla görüştüğünü belirtti. Arda, "Sağlığı gayet iyi. Biraz korkutmuştu doğal olarak. Bir ufak rahatsızlık, tatsızlık. Şu an neden olduğunu doktorlar araştırıyor. Doktorlarla konuştuk. Yarın Avusturya'ya götürmemeye karar verdik" dedi.

Arda ve sakatlığı bulunan Semih'i milli takım aday kadrosundan çıkartıklarını açıklayan Terim, şöyle devam etti:

"Genç adam, İnşallah böyle şeyler olmasın, ama gördüğüm ve konuştuğum kadarıyla çok da önemli bir şey olmayacak. Çarşamba günü (A) Milli Futbol Takımı'nın Avusturya ile yapacağı özel maç için Arda'yı da Semih'i de götürmüyoruz. Doktorların hepsi başında. O da çok neşeli. Doktorlarla konuştuğum kadarıyla bu tür durumlar zaman zaman olabiliyor. Ben de çok bilimsel olarak bilmiyorum, ama doktorların söylediği bu. Yine de bir sebep olması gerekmiyor. Mühim olan sebebin oynamasına engel olmayacak olması. İnşallah öyledir. Böyle genç bir adama bir şey olacağını sanmıyorum.

Yoğun maç trafiğinden kaynaklandığını düşünmüyorum. Bence az maç oynuyorlar. Fazla maç oynasalar olmaz. Aşırı yorgunluklar sadece maçtan dolayı olmaz. Mesela bir haftadır uyuyamıyormuş diyorlar. Uyuyamamak çok önemli bir yorgunluk ve hastalıktır. Dolayısıyla 'Maç oynadı ondan dolayı oldu' hayır, bunları bırakalım. Senede 70-80 maç oynayan birçok arkadaşı ve meslektaşı var dünyada. Dolayısıyla bu maç yorgunluğu değildir."

Fatih Terim, Arda'nın milli takım aday kadrosundan çıkarılmasıyla ilgili bir soru üzerine de "Biz, oyuncularımızı riskten uzak tutmaya çalışıyoruz. Herhangi bir sakatlığa yol açmayalım diye. Arda zaten sakat değilse fazla dışarda duramaz. Semih de dizinden biraz rahatsız. Onu da çıkarttık. Kalp olduğu için herkes merak ediyor. Kimse merak etmesin çok iyi gördüm" diye konuştu.

Terim, aday kadrodan çıkarılan Arda ve Semih'in yerine otelde değerlendirme yaptıktan sonra 2 oyuncu alacaklarını sözlerine ekledi.


Dr. Yücesir: İlk müdahale yolda yapıldı


Galatasaray Kulübü doktoru İlker Yücesir, hastanede yaptığı açıklamada, "Maçta yorgunluğa bağlı bir fenalaşma olduğunu gördük. O an endişe edilecek bir durum olmamakla beraber yapılması gerektiği gibi hastaneye getirdik. Yolda ilk müdahalesi yapıldı. Burada da uzman arkadaşlarla, kardiyologlarla tekrar değerlendirdik. Endişeye mahal bir durum yok. Yarın hastaneden çıkıp, birkaç günlük istirahatten sonra normal düzenine dönecek" diye konuştu.

Arda'nın babası Adnan Turan da oğlunun durumunun iyi olduğunu belirterek, "Doktorlar 'aşırı yorgunluktan' diyor. Herhangi bir test yapılmadı.Arda yapısı gereği çoğu şeyi kafasına takıyor. Ailede veya takımda olan herhangi bir sorunu çok takıyor" dedi.

Bu arada, Galatasaraylı yöneticilerden Murat Yalçındağ, Haldun Üstünel, Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, futbolculardan Ümit Karan, Yaser, Aydın, Mehmet Güven de Arda'yı hastanede ziyaret etti.

Bu haber toplam 1350 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri