Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terim'den Yusuf'a sitemkar bir soru

08 Ekim 2008 / 06:51
Fatih Terim, Milli Takım'a çağırdığı Yusuf'a telefonda sitem dolu bir övgüde bulundu: "Boşa giden 10 senenin hesabını acaba nasıl vereceksin?"..
Levent Tüzemen/SABAH

Milli Takımlar Sorumlusu Fatih Terim, Galatasaray'ı 2-1 mağlup ettikleri karşılaşmada ortaya koyduğu futbolla taraflı-tarafsız herkesi kendisine bir kez daha hayran bırakan Bursasporlu Yusuf Şimşek'in yeteneğini 'sitemkar' bir dille övdü.

Terim; Bosna Hersek ve Estonya maçlarının kadrosuna çağırdığı Yusuf ile ilgili olarak, "Maçın ardından hemen Yusuf'u aradım. Telefonda benim olduğumu anlayan Yusuf'un eşinin sevinç çığlıkları hâlâ kulaklarımda. Eşinin sevincini duyunca 'Yusuf doğru bir evlilik yapmış' diye içimden geçirdim. Yusuf da bana teşekkür etti ve 'Hocam Norveç maçı için çağırdığınızda da dünyalar benim olmuştu. Çok sağolun' dedi. Ben de ona 'Oğlum bu nasıl bir yetenektir? Herkesi kendine hayran bıraktın. Ama aslında sana kızmamız gerekiyor. Bu kadar zaman boyunca bizi böyle bir yetenekten mahrum bıraktın. Boşa giden 10 yılın hesabını nasıl vereceksin?' diyerek hem sitem ettim hem de onu övdüm. Yusuf da bu sözlerimden sonra ne kadar pişman olduğunu dile getirdi" ifadesini kullandı.

YENİ CAFU GELİYOR

Yusuf Şimşek'in, Milli Takım kampında 17 yaşındaki Batuhan ile ilgilenmesini istediğini söyleyen Terim, "Yusuf'tan Batuhan'a tecrübelerini aktarmasını; doğruları ve yanlışları anlatmasını istedim" diye konuştu. Öte yandan Fatih Terim, geçen sezon Fenerbahçe'de yedek kalmasına rağmen EURO 2008'de sürekli oynattığı Kazım için de özel bir hazırlık içinde.

Sabri'nin sakatlığı yüzünden oynayamayabileceğini ve Gökhan Gönül'ün ise yine sakatlık nedeniyle kadrodan çıkarıldığını belirten Milli Takımlar Sorumlusu Fatih Terim, "Sağ bekte dünya futboluna yeni bir Cafu armağan edebilirim. Hem rengi de tutuyor" diyerek asıl yeri sağ açık olan Kazım'ı savunmanın sağında oynatacağının sinyallerini verdi.
Bu haber toplam 994 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri