Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terim'in maaşını eleştirenleri kınadı

21 Ekim 2008 / 20:49
Hıncal Uluç, Meclis'te bile tartışma konusu olan Fatih Terim'in maaşını yüksek bulanlara 'Ayıptır' dedi. Ancak, Terim'i yine de eleştirecek bir şey buldu.
Gazeteci-Yazar Hıncal Uluç, Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fatih Terim'in Avrupa Şampiyonası sonrası Milli Takım teknik direktörlüğünü bırakması gerektiğini belirterek, deneyimli teknik adamın kendisini dinlemediğini söyledi.

İsminin verildiği okulu açmak için memleketi Kilis'e gelen, Gazeteci-Yazar Hıncal Uluç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Fatih Terim ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu. Uluç, Fatih Terim'e verilecek maaşın polemik haline gelmesinin çok çirkin bir tartışma olduğunu belirterek, Türkiye'de tartışmaların bu kadar ucuzlatılmasına karşı olduğunu söyledi.

Türkiye'de A Milli Takım teknik direktörüne Avrupa standartlarında maaş verilemiyorsa bunun bir ayıp olduğunu ifade eden Hıncal Uluç, "Türkiye Cumhuriyeti Milli Takım teknik direktörüne Avrupa standartlarında maaş veremiyorsa bize ayıp, veriyorsa bunu tartışma konusu yapanlara ayıp. Fatih Terim'e ödenen para hiç anormal bir para değil, o zaman Türkiye ekonomik kriz içerisinde deyip benim Sabah Gazetesi'ne başvurup maaşımı bin liraya indirin demem lazım" dedi.

Uluç, Fatih Terim'in Avrupa Şampiyonası'nın ardından Milli Takım teknik direktörlüğünü bırakması gerektiğini savunarak, "Sevgili Fatih'e gel şu işi bırak dedim. Çünkü bu işin sonu karanlık görünüyor. Fatih Terim dinlemedi. Onu daha fazla sevenler var. Onları dinledi, şimdi pirincin taşını nasıl ayıklayacağını düşünüyor" ifadelerini kullandı.

Anadolu kulüplerinin şampiyonluğa oynamak gibi bir niyetlerinin olmadığını vurgulayan Uluç, "Gaziantepspor diyoruz, kendi sahasında yenilmiş, Kayserispor diyoruz, kendi sahasında yenilmiş, işte Bursaspor diyoruz kendi sahasında yenilmiş, bu takımların hiç biri biz şampiyonluğa oynuyoruz, biz şampiyon oluruz demiyorlar kafalarında. Kümede kalalım, hele bir de UEFA'ya gidersek diye düşünüyorlar. Küçük hedefleriniz olduğu sürece küçük takım olursunuz. Bunu söyleyince bana kızıyorlar. Gaziantepspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş'ın gibi kaliteli tesisleri var. Gaziantepspor'un, Belediyespor, GASKİSpor gibi 2 takımı var. Bu takımların amaçları, birinci takıma Gaziantepspor'a alt yapıdan oyuncu yetiştirmek. Gaziantepspor'un harika tesisleri var. Belediyespor'un harika tesisleri var. GASKİSpor'un harika tesisleri var. Buraya ne lazım ise yapılmış, ama Gaziantepspor'a şampiyon yapacağım diye gelen bir antrenör Ve başkan yok" şeklinde konuştu.
Kaynak:
Bu haber toplam 820 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri