Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terim'in Söyleyemediğini Ertuğrul Söyledi

14 Temmuz 2008 / 09:22
Spor dünyasında başı sıkışan kendini ifade etmek için Mevlana'nın özlü sözlerine başvuruyor.
Türk futbolunun önde gelen isimlerinin Mevlana'nın derin etkisi altında olduğu anlaşıldı. Teknik adamların kendilerine yönelik eleştirileri cevaplarken ünlü düşünürün sözlerini söylemeleri dikkat çekiyor. Mevlana hakkında spor dünyamızın ünlülerinin böyle bilgi sahibi olması ise olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Özellikle eleştirildiği dönemlerde özlü sözlerle cevap vermeyi yeğleyen Fatih Terim'in, “Yel kayadan söz alır” demesi de Kurtlar Vadisi Dizisi'nden etkilendiği şeklinde yorumlanmıştı.

Fatih Terim, Mevlana'nın sözlerine gönderme yaparken ne demek istediğini açıklamamıştı. Sağlam ise bunu söylemekten kaçınmadı.

Terim, Euro 2008'deki Çek Cumhuriyeti galibiyetinden sonra kendisini eleştirenlere Mevlana'nın sözleriyle cevap verirken bunları sadece ima etmiş açık açık söylememişti. Terim'in dile getirmekten kaçındığı Mevlana'nın sözünün ne olduğu daha sonra kamuoyuna yansımıştı. Beşiktaş'ın hocası Ertuğrul Sağlam ise kendini eleştiren İbrahim Üzülmez Mevlana'dan alıntı yaparak cevap verdi. İbrahim Üzülmez, “Hoca neden sessiz kalıyor?” diyerek Sağlam'ın konuşmasını istemişti. Hocanın Mevlana'nın yandaki sözleriyle İbrahim Üzülmez'e karşılık vermesi ise futbol camiası tarafından son derece manidar bulundu.

TERiM BU SÖZLERi SÖYLEYEMEDİ

Bil ki domuzların önüne inciler serilmez

Mücevherden sarraflar anlar ancak, başkası bilmez

Ne fark eder ki kör insan için elmas da bir cam da

Sana bakan bir kör ise, sakın kendini camdan sanma

SAĞLAM BU SÖZLERİ CESURCA SÖYLEDİ

Cehalet insanı çirkinleştirir

Suskunluğum asaletimdendir

Her lafa verilecek cevabım vardır

Lakin lafa bakarım laf mı diye

Adama bakarım adam mı diye...

Kaynak:
Bu haber toplam 782 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri