Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terim:Kararım seçimden sonra?

24 Temmuz 2008 / 10:53
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, ''Etik olarak 19 Ağustos'ta yapılacak seçimin ardından görevime devam edip etmeyeceğim resmiyet kazanacak
Terim, gazetecilere yaptığı açıklamada, 13. Avrupa Şampiyonası finalleri süresince tüm maçlarda Türk taraftarların İsviçreli ve Portekizli seyircilerle içiçe oturduklarını ve en küçük bir olayın bile yaşanmadığını hatırlattı.

Terim, ilk maçta yenilmelerine karşın taraftarların olgun davrandıklarını vurgulayarak, ''Hiçbir tepki olmadı. Hatta ondan sonraki tüm antrenmanlarımızı da seyirciye açtım. 10 bin seyirciyle antrenman yaptığımız oldu. Seyircimiz açısından da takımımız açısından da centilmenliğimiz, sempatikliğimiz her zaman böyle olmalı'' dedi.

Milli takımın, Türkiye'yi Avrupa'da başarıyla temsil ettiğini ifade eden Terim, ''Bu kadroya katılacak arkadaşlarımız da olacak. Türk futbolunun Avrupa'ya hükmedeceğini düşünüyorum. 10 yıl ilerisinin kadrosunu oluşturuyoruz. Ülkemiz, 2008 Avrupa Şampiyonası'nda çok yeni isimler gördü, bundan sonra da görmeye devam edecek'' diye konuştu.

Hasan Doğan'ın vefatının ardından federasyonda girilen seçim süreciyle ilgili sorular üzerine Terim, şunları kaydetti:

''Etik olarak 19 Ağustos'ta yapılacak seçimin ardından görevime devam edip etmeyeceğim resmiyet kazanacak. Şu anda mukavelem devam ediyor. Mukavelem devam ettiği sürece ben buradayım. İstifanın ardından şu an rahmetle andığım Hasan Doğan'a 'evet' derken bu yönetim görevdeydi. Ayrılmayı düşünmedim. Hem Hasan Bey'e hem de yönetime sözüm vardı. Beraber yapacağımız projeler vardı. Ancak kendisini kaybettik. Yeni yönetimi bekliyorum.''
Bu haber toplam 706 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri