Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terör Devletini Şok Eden Anket

30.11.2009 18:15
İsraillilerin büyük çoğunluğu Şalit'in ve Filistinli Mahkumların serbest bırakılmasını istedi.

Netanyahu’yu destekleyen Yahudi gazetelerden “İsrail Bugün” gazetesi yayınladığı ankette, Siyonist toplumdan %73’ünün Şalit ile ilgili bir antlaşmanın imzalanmasını desteklerken, %18’inin karşı olduğunu ve %9’unun da kararsız olduğunu belirtti.

Haberde, Siyonistleri öldürmekten içerde bulunan Filistinli esirlerin serbest bırakılmasına nasıl baktıklarının sorulması üzerine ankete katılanlardan %52’isi serbest bırakılmalarını onaylarken, %25’i serbest bırakılmalarına karşı çıktı ve %23’ü ise kararsız olduğunu ifade etti.
 
Siyonist asker Şalit’i elinde bulunduran direniş grupları adına görüşmelere katılan İslamî Direniş Hareketi (Hamas), Şalit’i serbest bırakmaya karşı, ağır ceza alan Filistinli esirlerin yanında kadın, çocuk ve hasta esirlerin de serbest bırakılmasını istiyor.
 
İşgal devleti, Hamas’ın hazırladığı listedeki 450 kişiye Siyonistleri öldürme işine karıştıkları gerekçesiyle karşı çıkıyor. Ancak basına sızan son haberler, işgal devletinin direniş gruplarının şartlarını kabul etmek zorunda kaldığını gösteriyor.
 
Bu haber toplam 1408 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri