Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terör örgütüne bir darbe daha

23.06.2010 12:02
Türkiye, Suriye, İran ve Avrupa ülkelerinin aralıksız devam eden etkili operasyonları sonrasında giderek daralan terör örgütü PKK'nın İran'a yönelik yaptığı sözde 'ateşkes' çağrısının kabul görmediği bildirildi

 

İran ordusunun Kandil başta olmak üzere Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü kamplarını önceki günden itibaren yoğun şekilde bombaladığı bildirildi. Bombalama sonucunda 7 teröristin öldüğü, çok sayıda teröristin yaralandığı, örgüt tarafından kullanılan silah ve mühimmat depolarının tamamen tahrip edildiği kaydedildi.

Bu arada, terör örgütüne yönelik ülke içindeki operasyonlarını aralıksız sürdüren İran'ın, Urumiye kentinde geçen ay gerçekleştirilen bir operasyonda ele geçirilen ''Delil'' kod adlı Ahmet Süleyman adlı terör örgütü PJAK sorumlusunun Devrim Mahkemesi'ndeki yargılaması sonuçlandı. Mahkeme, Ahmet Süleyman'ı ''Terör örgütü PKK/PJAK adına bombalı eylemler gerçekleştirmek, cinayet, silahlı gasp ve teröre başvurmak, adam kaçırmak, bölge halkını tehdit etmek, İran'ın ulusal güvenliğini tehdit etmek ve terör örgütüne finansman sağlamak amacıyla uyuşturucu ticareti yapmak'' suçlarından idam cezasına çarptırdı.

Bu arada, İran'da ''idam'' cezasına çarptırılan terör örgütü PKK/PJAK mensubu sayısı 28'e ulaştı. Bir süre önce, Fesih Yasemini, Şirin Alemhuli, Ferzad Kemanger, Ali Haydaryan, Ferhad Vakili ve Mehdi Eslamyan isimli 6 kişi PJAK üyesi olmak ve terör eylemlerine katılmaktan suçlu bulunarak idam edilmişti.


 

Bu haber toplam 1262 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri