Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Terör uzmanları ne dedi?

05 Ekim 2008 / 14:54
Hain saldırıyla ilgili terör uzmanları ilginç iddialarda bulundu. İşte uzmanlara göre Aktütün saldırısı ve PKK-Ergenekon işbirliği....
Hain saldırıyla ilgili terör uzmanları ilginç iddialarda bulundu. Stratejist Sedat Laçiner, “Ergenekonla PKK terör örgütü kol kola gidiyor. Ekstra önlemler alınması gerekiyor” dedi

SEDAT LAÇİNER: Karakol saldırılırı dışında başka provokasyonlar da yapacaklar. Ergenekonla PKK terör örgütü kol kola gidiyor. Ekstra önlemler alınması gerekiyor. Buna benzer çok baskın yedi güvenlik güçleri. Bu durum PKK'nın başarısından değil, terörle mücadele stratejisindeki eksiklikten kaynaklanıyor. Türkiye mevcut stratejileri ile devam ettiği müddetçe buna benzer karakol baskınları da rutin halde devam eder.

BÜLENT ORAKOĞLU: Altınova'da ki de Aktütün'deki de aynı merkezden yürütülüyor. Arkasında Ergenekon var. Ergenekon'un iç ve dış bağlantıları ortaya çıkmadan çözülemez. Arka plandaki gerçekler insanlarımıza anlatılması lazım.

İHSAN BAL: Türkiye'nin terörle mücadeledeki inisiyatif üstünlüğünü elinden almayı hedefliyorlar. Karar vericilerin rasyonel karar vermelerini engellemek istiyorlar. Amaç toplumdaki gerilimi ve husumeti artırmaktır.

MAHİR KAYNAK: Türkler de Kürtler de bunun bir provokasyon olduğunu ve yabancı servislerin operasyonu olduğunu bilmelidir. Bu saldırı öyle çok basit bir saldırı değil. İstihbarat bilgisi ile planlanmış bir saldırıdır.

EDİP BAŞER: PKK başlangıcından beri kardeş kavgası çıkarmak ve dünyaya, "Bakın bunlar bizi öldürüyor, burada birlikte yaşama imkanı yok' deyip ülkeyi bölünmeye sürüklemek istiyor. Onları destekleyenlerin de kafalarındaki asıl planın bu olduğunu görmemek mümkün değil.

Kaynak:
Bu haber toplam 1018 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri