Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Teröristin kardeşi gözaltında!

10 Temmuz 2008 / 20:16
ABD konsolosluğuna yapılan saldırıda kullanılan araç bulundu. Teröristin kardeşi de göz altına alındı. İşte son gelişmeler;
İstanbul İstinye'deki ABD Konsolosluğu önündeki polislere düzenlenen saldırıda kullanıldığı sanılan araç bulundu.

İstinye'deki ABD Başkonsolosluğu'na yapılan silahlı saldırıda kaçan 4. teröristin kullandığı aracın İkitelli'de yakalandığı öğrenildi.

Aracın incelenmek üzere Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü'ne götürüldüğü öğrenildi.

KAÇAK TERÖRİSTİN KARDEŞİ GÖZALTINDA

Öte yandan yapılan operasyonda kaçan teröristin bacanağı ve kardeşinin de gözaltına alınarak emniyete götürüldüğü öğrenildi.

Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Başkonsolosluğu'na yapılan silahlı saldırının ardından polisin başlattığı geniş kapsamlı çalışmalarda, saldırı olayında kullanılan araç İkitelli'de yakalandı.

Saldırı olayının ardından saldırganların dördüncüsü olan ve olay yerinden kaçmayı başaran teröristin kullandığı aracın İkitelli'de bilinmeyen bir adreste ele geçirildiği öğrenildi.

Soruşturma kapsamında Kars'ta yapılan operasyonda olayla ilgili olduğu belirlenen Reşat Anlı isimli bir kişi de gözaltına alınarak İstanbul'a getirildi.

Öte yandan olayda kullanılan araç ile birlikte saldırıya katılıp olay yerinden kaçan teröristin kardeşi ve bacanağının da gözaltına alınarak emniyete götürüldüğü öğrenildi.

Ford Fiesta markalı aracın, bulunmasının ardından incelenmek üzere Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Müdürlüğü'ne götürüldüğü öğrenildi. Yeni gözaltılarla birlikte saldırı olayıyla ilgili ifadesi alınan kişi sayısının 6 olduğu öğrenildi.
Bu haber toplam 778 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri