Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tetikçinin Babasının İddiası

28.09.2009 17:00
Bugün yine mahkemede olay çıkaran Danıştay tetikçisi Alparslan Arslan'ın babası İdris Arslan, oğluna kimyasal ilaç verildiğini öne sürdü.
Danıştay saldırısı sanığı Alparslan Arslan'ın babası İdris Arslan, oğluna kimyasal ilaç verildiğini öne sürdü.

Baba Arslan, "Böylece bir zihin kontrolü yapıldığına inanıyorum. Uzun zamandır kendisiyle bağlantımız yok, görüşemiyoruz." dedi.

Alparslan Arslan'ın babası İdris Alparslan, mahkeme salonunun önünde basın açıklaması yaptı. Babası, Alparslan Arslan'ın psikolojik durumunun başından beri bozuk olmadığını söylediğini ifade etti.

Arslan, "Kendisine kimyasal ilaç verildiğini düşünüyorum. Böylece bir zihin kontrolü yapıldığına inanıyorum. Uzun zamandır kendisiyle bağlantımız yok, görüşemiyoruz. Defalarca kez dilekçe verdim ama su durumuyla alakalı bir sonuç alamadım." dedi. Oğlunun çok duyarlı ve okul döneminde çok başarılı birisi olduğunu ifade eden baba Arslan, oğlunun durumundan endişeli olduğunu söyledi.

Duruşma sırasında oğluna jandarmaların şiddet uyguladığını öne süren Arslan, "Hangi ana babanın yüreği buna dayanır, soruyorum size. Duruşma sırasında çıkıp bağırmayı düşündüm ama dışarı atılırım endişesiyle sesimi çıkaramadım." diye konuştu.

Bu haber toplam 944 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri