Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tezkiresine 2 gün kala şehit oldu

26 Temmuz 2008 / 16:32
Kars'ın Kağızman İlçesi Kırsalında (TSK) Güvenlik Güçleri ile PKK Mensubu Bir Grup Terörist Arasında Çıkan Çatışmada Şehit Olan Onbaşı Onur İlhan'ın Tezkeresine 2 Gün Kaldığı Öğrenildi.
Kars'ın Kağızman ilçesi kırsalında (TSK) güvenlik güçleri ile PKK mensubu bir grup terörist arasında çıkan çatışmada şehit olan onbaşı Onur İlhan'ın tezkeresine 2 gün kaldığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre: Kağızman'da güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada bir onbaşı şehit oldu, bir er de yaralandı. Güvenlik güçlerinin Kağızman ilçesi Çemçe Dağı'nda gece sürdürdükleri operasyonda bir grup teröristle karşılaştı.

Çıkan çatışmada Piyade Onbaşı Onur İlhan ile Piyade Er Osman Candan yaralandı. Helikopterle Erzurum'a gönderilen yaralılardan onbaşı İlhan, yolda şehit olurken, Candan'ın ise tedavisinin devam ettiği ve halen hayati tehlikeyi atlatamadığı öğrenildi.

Şehit onbaşı İlhan'ın pazartesi günü tezkere alarak memleketine gelmesini bekleyen ailesi, bugün şehidin naaşını alarak memleketleri Artvin'e götürdü.


sondakika
Bu haber toplam 1318 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri