Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

THY Uçağında Özbek Yolcu çılgınlığı

31.03.2010 18:08
THY'nin TK-001 sefer sayılı İstanbul-New York seferini yapacak uçağı ile ABD'ye gidecek olan Özbek vatandaşı Tulkın Rahmanov hostesi ısırdı. İlginç olay üzerine tam bir karmaşa yaşandı...

Atatürk Havalimanı'nda akli dengesinin yerinde olmadığı sanılan bir yolcu, New York uçuşu öncesi hostesi ısırınca gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, THY'nin TK-001 sefer sayılı İstanbul-New York seferini yapacak uçağı ile ABD'ye gidecek olan Özbek vatandaşı Tulkın Rahmanov (28) ve kız arkadaşı Zarifa Muhiddinova (24), uçağa bindi. Yolcu alımı devam ederken akli dengesi yerinde olmadığı sanılan Tulkin Rahmanov'un yüksek sesle konuşması ve yaptığı hareketler diğer yolcuları rahatsız etti.

THY kabin amiri Filiz Demir, yolcuyu yerine oturması ve sessiz olması için uyardı. Buna sinirlenen Rahmanov, hostes Demir'e saldırarak elini ısırdı. Kaptan pilot durumu polise bildirerek, uçağa polis çağırdı.

Atatürk Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü ekipleri, uçağa girerek, saldırgan Tulkin Rahmanov'u kelepçeleyerek gözaltına aldı. Rahmanov ile birlikte kız arkadaşı Zarifa Muhiddinova da uçaktan indi.

Hostes Filiz Demir'in şikayetçi olduğu Rahmanov ve kız arkadaşı Muhiddinova, ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü. Özbek yolcuların, ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Öte yandan, yaşanan bu olay nedeniyle saat 11.00'de kalkması gereken New York uçağı, bir buçuk saatlik bir gecikmeyle saat 12.30'da İstanbul'dan hareket edebildi.

Bu haber toplam 1934 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri