Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çatışma değil anlaşma dönemi

30.03.2010 19:56
TMSF'de yönetim değişti, politika da değişti. Yeni başkan çok radikal kararlar aldı. Garipoğlu, Halis Ağa, Erol Aksoy, Korkmaz Yiğit'i sevindirecek haber.

Referans'tan Jale Özgentürk'ün haberine göre; TMSF'nin başkanlık koltuğuna üç ay önce oturan Şakir Ercan Gül, 'çatışma değil anlaşma' dönemi başlattı. Fon, elde kalan tüm dosyaları yeniden yapılandırarak yeni bir raf temizliği yapacak ve asli görevi 'sigorta fonu'na odaklanacak.

TMSF Başkanı Gül'ün politikasının ilk yansıması Ali Balkaner'le yapılan yeni protokol oldu.

BALKANER'LE İMZA ATILDI
Balkaner Grubu, 393-6 milyon dolarlık borcunu 2011den başlamak üzere 7 yılda ödeyecek. Karşılığında Derby Plastik, Ada İnşaat, Yonca Yapı, ÜÇM, Balkaner Turizm, Med Menkul Değerler, Tepe İnşaat, As Yapı, Balkan Tekstil, Tek İnşaat adlı şirketleri Balkaner'e iade edildi.

SIRADA GARİPOĞLU VAR
TMSF'nin protokol imzalamak için ikinci sıraya aldığı grup ise Garipoğlu.
Grupla protokolün imzalanmak üzere olduğu belirtiliyor. Bu arada Gül'ün yeni politikasını öğrenen TMSF'nin diğer borçluları da harekete geçti.

AKSOY, YİĞİT VE ÇAĞLAR SIRADA
Erol Aksoy, Korkmaz Yiğit ve Cavit Çağlar, borçlarının yeniden yapılandırılması için TMSF'ye başvurdu ve yanıt bekliyor.

TMSF'ye yeni bir protokol imzalamak için başvuruda bulunduklarını belirten Cavit Çağlar, yanıt beklediklerini söylüyor. Çağlar, "Şartlar değişti. Artık normale dönülmesi lazım. Damokles'in kılıcı gibi bu faizi üzerimizde tutmaktan da vazgeçsinler. Artık susmayacağız Doğruyu bulana kadar çabalayacağız" diyor
 

Bu haber toplam 1210 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri