Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Futbolda skandalın böylesi

15.09.2010 18:55
İki ülke arasında oynanan hazırlık maçı, büyük bir skandalı da beraberinde getirdi.

Bahreyn ile Togo arasında oynanan hazırlık maçı, büyük bir skandalı da beraberinde getirdi. Bahreyn'in 3-0 kazandığı maçtan sonra açıklama yapan Togo Futbol Federasyonu, milli takımlarını böyle bir maça göndermediklerini açıkladı.

Maç esnasında tüm gözler Togo'nun adı duyulmuş oyuncularındaydı. Bu oyuncuların dışında tanınmış bir Togolu oyuncunun milli takımda forma giymemesi de gözlerden kaçmamıştı. Bahreynliler, rakiplerinin neden bu kadar zayıf olduğunu anlamaya çalışırken, aslında Togo'nun maç programında böyle bir karşılaşmanın olmadığı ortaya çıktı.

Togolu yetkililere göre, Bahreyn Futbol Federasyonu, muhtemelen maçı organize eden menajer tarafından kandırılmıştı. Sahada yer alan oyuncuların Togo uyruklu oldukları bile şüpheliydi.

Bahreynli yetkililer tüm prosedürlerin yerine getirildiği konusunda ısrarcı. Buna karşın Togo Futbol Federasyonu’nun geçici başkanı Seiyi Memene, “FIFA’nın onayı olmadan oyuncularımızı milli maça çıkaramayız. Bahreyn maçında forma giyen oyuncular bir sahtekârlığa alet olmuşlardır. Zira biz Bahreyn'e milli takımımızı göndermedik” diye konuştu.

Tüm olanlar üzerine FIFA bu olayı soruşturma kapsamına alacağını duyurdu.
 

Bu haber toplam 880 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri