Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Tokat Şehitlerini Uğurladı

08.12.2009 10:41
Tokat'ın Reşadiye ilçesinde, terörist saldırı sonucu şehit olan 7 asker için Tokat İl Jandarma Alay Komutanlığı'nda tören düzenlendi.

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde uğradıkları hain saldırısı sonucu şehit olan 7 asker için Tokat İl Jandarma Alay Komutanlığı'nda tören düzenlendi.

Reşadiye ilçesi Sazak köyü yakınlarından teröristlerin kurduğu hain pusu sonucu çıkan çatışmada şehit düşen 7 asker sabah erken saatlerde Tokat Dr. Cevdet Akyan Devlet Hastanesi'nden ambulanslarla Tokat İl Jandarma Alay Komutanlığı'na götürüldü.

Türk bayrağına sarılı şehitlerin cenazesinin hastaneden çıkarılması sırasında hastane önünde toplanan çok sayıda vatandaş tekbir getirip dua etti. Şehitlerin cenazelerinin geçeceği güzergâhta bulunan ev ve işyerlerini Türk bayrağı asan vatandaşlar terörü lanetledi. Tokat İl Jandarma Alay Komutanlığı'nda düzenlenen törene sivil, askeri yetkililerin yanı sıra şehit yakınları katıldı. Ellerinde Türk bayraklarıyla İl Jandarma Alay Komutanlığı'nın önünde toplanan binlerce kişi ise töreni dışarıdan izledi.

İl Jandarma Alay Komutanlığı'nda düzenlenen törenin ardından şehitlerin cenazeleri memleketlerine gönderildi. (CİHAN)

ŞEHİTLERİN CENAZELERİ MEMLEKETLERİNE GÖNDERİLECEK

Tokat'ın Reşadiye ilçesindeki terörist saldırı sonucu şehit olan 7 askerin otopsi işlemleri tamamlandı. Şehitlerin cenazeleri, Tokat'taki törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketlerine gönderilecek.

Reşadiye ilçesine bağlı Sazak köyü yakınlarındaki terörist saldırıda şehit düşen jandarma uzman çavuş Harun Arslanbey (Adana) ile jandarma erler Onur Bozdemir (Adıyaman), Kemal Pide (Ordu), Ferit Demir (Muş), Yakup Mutlu (Muş), Cengiz Sarıbaş (Giresun) ve Fatih Yonca'nın (Hatay) Tokat Dr. Cevdet Devlet Hastanesi Morgu'nda yapılan otopsi işlemleri tamamlandı.

Şehitlerin gece saatlerinden sabaha kadar süren otopsi işlemlerinin 2 savcı ve 2 doktor gözetiminde yapıldığı kaydedildi. Otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından morga askerler tarafından tabutlar götürüldüğü gözlendi.

Şehitlerin cenazeleri, Tokat İl Jandarma Alay Komutanlığında düzenlenecek törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketlerine gönderilecek.

Bu arada, şehitlerin cenazelerinin bulunduğu hastane morgu önünde nöbet tutan askerlerin yanında bir vatandaşın Kur'an-ı Kerim okuduğu görüldü. Askerlerle herhangi bir akrabalık ilişkisi olmadığını belirten vatandaş, olayın üzüntüsünü yaşadığını ifade ederek, ''Bu vatan, hepimizin, bu çocuklar hepimizin evladı'' ifadelerini kullandı.

Öte yandan, saldırıda yaralanan jandarma uzman Çavuş Yusuf Öztürk ve jandarma er Emrah Mandıralı'nın tedavisinin Niksar Devlet Hastanesinde, jandarma er Arif Temel'in tedavisinin ise Tokat Dr. Cevdet Aykan Devlet Hastanesinde sürdüğü belirtildi.

Saldırıda yaralanan 3 askerden biri olan ve Niksar Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan Emrah Mandıralı'nın, U21 Milli Takım Teknik Direktörü ve Trabzonspor'un efsanevi oyuncularından, eski milli futbolcu Hami Mandıralı'nın uzaktan akrabası olduğu ifade edildi. Evli, 1 çocuk babası Emrah Mandıralı'nın, Trabzon'un Arsin ilçesine bağlı Başdurak Köyü'nde yaşadığı kaydedildi.

Diğer yandan, Tokat ve çevresinde yüksek kesimlerde dünkü saldırı anında olduğu gibi bugün sabah saatlerinde de yoğun sisin etkili olduğu, dağlık ve ormanlık bölgelerde görüş mesafesinin iyice düştüğü gözlendi.

Tokat'ın Reşadiye ilçesine bağlı Sazak köyü yakınlarındaki terörist saldırıda, 1'i uzman çavuş 7 asker şehit olmuş, 1'i uzman çavuş 3 asker yaralanmıştı.

ŞEHİTLERİN CENAZELERİ TOKAT'TA

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde, terörist saldırı sonucu şehit olan 7 askerin cenazeleri ambulanslarla Tokat'a getirildi.

Reşadiye Merkez Camisi'nde kılınan gıyabi cenaze namazının ardından çok sayıda vatandaşın duaları ve tekbirleri eşliğinde ambulanslarla Tokat'a gönderilen şehitlerin cenazeleri, Tokat Dr. Cevdet Aykan Devlet Hastanesi Morgu'na konuldu. Cenazelerin konulması sırasında, hasta bahçesinde toplanan vatandaşlar terörü lanetledi. Şehitler, yarın Tokat İl Jandarma Alay Komutanlığı'nda düzenlenecek törenin ardından memleketlerine gönderilecek.

Bu haber toplam 4688 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri