Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TOKİ Borçlusuna Müjde !

13.04.2010 00:34
Halkbank ve TOKİ işbirliğiyle yeni bir kampanya başlıyor.

Halkbank ve TOKİ işbirliğiyle yeni bir kampanya başlıyor. Buna göre Halkbank, TOKİ'ye ödemeleri devam eden konut sahiplerine, borçlarını yüzde 20 indirimle kapatma imkanı sunacak. Kampanyadan, borçlarını kapamak için 22 Mart - 19 Nisan tarihleri arasında Halkbank'tan konut kredisi kullananlar yararlanabilecek. TOKİ İndirim Kampanyası kapsamında kullanılan kredilerin aylık faiz oranı yüzde 0.85'ten başlayacak.

Halkbank yetkililerinin yaptığı açıklamalara göre yüzde 20'lik indirim TOKİ'ye olan borç üzerinden gerçekleştirilecek. Bu kapsamda, borcu kapatmak için kullanılacak Halkbank kredisi de yüzde 20'lik indirimli bakiye üzerinden olacak. Sözkonusu alacak TOKİ'ye ait olduğu için ve TOKI, vadeli alacağını da peşin olarak aldığı için indirimi TOKİ sağlayacak. Satışına Halkbank'ın aracılık etmediği tüm projelerde de TOKİ ile imzalanan protokol gereği, Halkbank aracılığı ile kredi kullandırılması mümkün olacak.
Halkbank, kampanyadan faydalanmak isteyenlere İki farklı ödeme seçeneği sunacak. Bunlardan ilkinde 500 TL sabit dosya masrafı ödemeyi tercih eden konut sahiplerinin, aylık kredi faiz oranı 36 ay vadede yüzde 0.85, 37–60 ay vadede yüzde 0.89, 61–120 ay vadede yüzde 0.94 olacak. Masrafsız kredi kullanan konut sahipleri ise geri ödemelerini 60 ay vadede yüzde 0.95, 61–120 ay vadede yüzde 0.99 aylık faiz oranıyla yapacak.

Ekspertiz ücreti alınmayacak

Halkbank Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bilgehan Kuru, Halkbank'ın TOKİ ile işbirliği içinde yaptığı TOKİ İndirim Kampanyası'yla piyasadaki en cazip kredi fırsatlarından birini müşterilerine sunduğunu belirterek “TOKİ'ye borcu olan müşterilerimize hem uygun faiz oranı ile borcunu tek seferde kapatma hem de yüzde 20 indirimden faydalanma fırsatı sunuyoruz. Ayrıca, müşterilerimizden kredi işlemleri sırasında ekspertiz ücreti de almıyoruz” dedi.

Bu haber toplam 1362 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri