Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TOKİ'den stüdyo daireler

20 Aralık 2008 / 15:26
TOKİ'ye ait 45 metrekarelik stüdyo daireler tepki topladı.
Kemal Özer'in geçtiğimiz haftalarda kaleme aldığı "Kiracı bir toplum ve TOKİ sorunu" başlıklı yazısında "TOKİ'nin yaptığı 35-40 metre karelik evlerinin mahremiyetin yok edilmesi, dejenerasyonun ve tahribatın hat safhaya çıkması" anlamına geldiğini dile getirmişti.

Akşam gazetesinde bugün yer alan habere göre de BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’ın, imkanı olmayanlar için 100 YTL taksitle TOKİ’ye stüdyo daireler başlatma seferberliğine, AKP Yozgat Milletvekili Mehmet Çiçek tepki gösterdi. Çiçek, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’ı, “45 metrekarelik ev mi olur. Kültür yapımıza bunlar zarar verir” diye uyardı.

Türk aile yapısının Avrupa ülkelerinin çekirdek aile yapısından farklılık gösterdiği vurgulayan Mehmet Çiçek, “Bizde aileler çok çocuklu, anne ve babaların akrabalarının da çoğu zaman birlikte oturduğu bir yapıya sahiptir. 45 metrekarelik evlerde ne bütün aile fertleri bir arada oturabilir, ne de eş dost ağırlanabilir. Diğer aile fertlerini mecburen dışarıda bırakan ve misafirlerini otelde ağırlayan bir yapı bizim kültürümüze yara aldırır, zarar verir” dedi. Çiçek, özel TV kanallarında yayınlanan “eş arıyorum” programlarını da eleştirdi. Bu tür programların toplumsal yapıya zarar verdiğini belirten Çiçek, “Bu tip insanlar bizim ülkemizin yüzde kaçını temsil ediyor? Bu insan tiplerini televizyonda göstererek, sosyal erozyon yaratıyorlar” diye konuştu.
Kaynak:
Bu haber toplam 1788 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri