Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TOKİ'nin büyük satışı BUGÜN

23 Eylül 2008 / 09:02
TOKİ son dönemin en büyük satışını bugün gerçekleştiriyor. Satılan gayrimenkul İstanbul'un gözbebeği sayılan mevkide.
TOKİ İstanbul'un gözbebeği sayılan Bakırköy sahil şeridindeki arsasını 650 milyon YTL muhammen bedelle satışa çıkarıyor.

TOKİ, İstanbul'un gözbebeği sayılan Bakırköy sahil şeridindeki arsayı satıyor. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) İstanbul'un gözbebeği sayılan Bakırköy sahil şeridindeki arsasını 650 milyon YTL muhammen bedelle satışa çıkarıyor.

Açık artırma yöntemiyle bugün saat 15.00'de TOKİ'nin Bilkent'te bulunan merkez binasında yapılacak ihaleye yerli ve yabancı pek çok yatırımcının katılması bekleniyor. Ataköy Konakları ile Marmara Denizi arasında kalan 124 bin 980 metrekare büyüklüğündeki arsanın yarısı, TOKİ'nin sözleşmeye koyacağı özel maddeyle yeşil alan olarak korunacak.

68 bin metrekarelik kısmı park ve yeşil alan olarak düzenlenecek ve halkın kullanımına açılacak olan uzun bir sahil şeridine sahip arsanın bu bölümüne kapalı inşaat yapılamayacak.

ÖDEME KOLAYLIĞI SUNULACAK

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Bakırköy'deki söz konusu arazinin daha önce ihalesi iptal edilen ve içinde Dünya Göz Hastanesi ile Galleria Alışveriş Merkezi'nin de yer aldığı arsayla bir ilgisinin bulunmadığını söyledi. Toplam inşaat alanı 249 bin 960 metrekare olarak belirlenen arazinin Atatürk Havalimanı'na 3 dakika mesafede olduğunu hatırlatan Bayraktar, "İhaleyi kazanan yatırımcıya yüzde 20 peşinat ve 24 ay vade ile ödeme kolaylığı sunacağız" dedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 938 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri