Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ergenekon'da flaş tahliye

06 Şubat 2009 / 23:22
Ergenekon soruşturması kapsamında cezaevinde tutuklu bulunan Emekli Orgeneral Hurşit Tolon tahliye edildi.
Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan, sağlık sorunları nedeniyle bir süredir GATA'da tedavi gören Emekli Orgeneral Hurşit Tolon tahliye edildi.

2 Temmuz 2008'de tutuklanan ve yaklaşık 8 aydır cezaevinde bulunan Hurşit Tolon'un Avukatı, Tolon'un sağlık sorunları nedeniyle tahliyesini istemişti.

MAHKEME REDDETMİŞTİ

Bilindiği gibi ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanan Tolon'un avukatı, tutuklama kararına itiraz etmiş. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi itirazı reddetmişti.

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu olan emekli orgeneral Hurşit Tolon'un serbest bırakılması ilişkin avukatı İlkay Sezer nöbetçi mahkemeye başvurmuştu. Adli Tıp Kurumuna sevk edilen Tolon'un sağlık raporu geldikten sonra ise mahkeme, tutukluluk halinin devamına karara vermişti.

SEVK OYUNU DEŞİFRE OLMUŞTU

Ergenekon tutuklusu Hurşit Tolon'un 'hülle raporla' GATA'ya sevk oyunu geçtiğimiz günlerde Yenişafak duyurmuştu.

Silivri Devlet Hastanesi'nde Uzman Dr. Ali Ulvi Yılmaz, "Tutuklular ilk olarak hastaneye gelirler. İlgili branşa giderler eğer sorunu çözemezsek, sevk zinciri içinde bulunduğumuz hastaneye bu yönlendirmeyi yaparız. Ama GATA'ya normalde bizim hastanemizden sevk olmaz. Sevk zincirimizde de yok" demişti.

Bu haber toplam 870 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri