Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kafkas 'İki Transfer yapabilsek'

13.12.2009 18:59
Tolunay Kafkas, devre arasında orta sahaya iki transfer yapabilmeleri halinde çok şey başarabileceklerini söyledi.

Turkcell Süper Lig'de İstanbul Büyükşehir Belediyespor'u deplasmanda 2-1 yenerek liderliğini sürdüren Kayserispor'un teknik direktörü Tolunay Kafkas, devre arasında orta sahaya iki transfer yapabilmeleri halinde çok şey başarabileceklerini söyledi.

Kafkas, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, öncelikle zor bir deplasmanda, çok iyi bir takıma karşı 3 puan almalarının sevindirici olduğunu belirterek, ''Oyuna yenik başladık, biraz bocalayıp toparlandık. Dönem dönem iyiydik, dönem dönem istediğimiz gibi oynayamadık. Zirve yarışında olmak istiyorsak standardı yakalamalıyız. Zor bir deplasmandan galibiyet ve 3 puan bizim için çok değerli'' diye konuştu.
 
Türkiye'de insanların yapılan işlere değil sonuçlara sahip çıktığını anlatan Kafkas, ''Bizde şu anda sonuçlara sahip çıkılıyor. Aslında Kayserispor'da 4-5 yıldır oldukça iyi şeyler yapılıyor, iyi bir takım olduk. Ayaklarımız yere basıyor, nasıl başladığınız değil, nasıl bitirdiğiniz önemli. Olabildiğince bu işi zorlamak istiyoruz. Bu işin içinde olabildiğince Kayserispor'un da olmasını istiyoruz. Eğer devre arasında istediğimiz iki orta saha oyuncusu takviyesi yaparsak çok iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum'' ifadelerini kullandı.
 
Tolunay Kafkas, lideri kovalamanın lider olmaktan daha zor olduğunu belirtirken, ''Lider olunca da hedef takım haline geliyorsunuz, bu da kolay değil'' dedi.
 
Anadolu takımlarında istikrarı sağlamak gerektiğini vurgulayan Kafkas, şunları söyledi:
 
''Kayserispor eğer 10-15 yıl bu ligi zorlayabilir, forse edebilirse, ilk 5'in, ilk 7'nin içinde olabilirse gerçek başarı bu. Şu anda sonuçlar bizi farklı bir yöne götürüyor. Buna sadece benim değil, bütün camianın hazır olması lazım. Şehrin kenetlenmesi lazım. Bu çıkışların düşüşleri de ağır oluyor, kötü oluyor. Ayaklarımız yere basarak, istikrarlı bir şekilde devam etmek istiyoruz.''

Bu haber toplam 860 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri