Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

TOOB Futbol Okulu Kuruyor

24 Haziran 2008 / 09:59
Federasyon Başkanı Hasan Doğan’ın ‘futbol okulu’ çağrısına en büyük destek TOBB’dan geldi
Hırvatlar’ı çeyrek finalde yenerek yarı finale çıkan Milliler tüm Türkiye’nin yüzünü güldürürken iş dünyası da Türk futbolunun daha da gelişmesi için kolları sıvadı. Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan’ın ‘Futbol okulları kuralım’ çağrısının ardından Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın ile Atasay’ın patronu Cihan Kamer 24 derslikli birer okul sözü verirken, Türkiye’nin en büyük iş dünyası örgütü TOBB da Türk futbolunun daha da gelişimi için seferber oldu. TOBB ilk etapta futbol okulu açarak bunu ileride akademiye dönüştürecek.

ÜNİVERSİTEDE KÜRSÜ

Sportif başarıları devam ettirmek için spor ekonomisini büyütmek gerektiğini belirten TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ‘Sayın Doğan’ın futbol okulu çağrısı yerinde ve zamanında olmuştur. TOBB Yönetim Kurulu olarak biz de konuyu değerlendirdik. TOBB olarak biz de bir futbol okulu yapmayı taahhüt ediyoruz’ dedi. Hisarcıklıoğlu, Futbol Federasyonu ve YÖK ile görüşmeler doğrultusunda bu futbol okulunu ileride TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi nezdinde bir futbol akademisine dönüştürmeyi planladıklarını da açıkladı.

ETKİSİ BÜYÜK OLACAK

Futbol akademisi kuran ülkelerin bugün geldikleri noktaya da dikkat çeken Hisarcıklıoğlu ‘Bu konuda kamu da gerekli girişimleri biran önce yapmalıdır’ diye konuştu. Futbolda kazanılan bu başarının sadece sportif değil ekonomik etkilerinin de olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu ‘Başta turizm olmak üzere bir çok sektöre olumlu yansır. Futboldaki başarının ekonomik etkileri pozitif olacak’ dedi.


Kaynak:
Bu haber toplam 1266 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri