Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Topal:Başkanım Git Derse Giderim

19 Temmuz 2008 / 09:35
Mehmet Topal: “Avrupa'da daha iyi liglerde oynamak isterim. Ama başkanımız git derse giderim"..
Genç yıldız sarı-kırmızılı kulübe çok şey borçlu olduğunu söyledi, “Avrupa'da daha iyi liglerde oynamak isterim. Ama başkanımız git derse giderim. Futbolu burada bırak derlerse gözüm kapalı Galatasaray için mücadeleme devam ederim” dedi

Sarı-kırmızılı takımın genç yıldızı Mehmet Topal, yeni sezon çalışmalarını GS TV'ye değerlendirdi,
Avrupa Şampiyonası'nda gösterdiği performansla tüm dikkatleri üzerine çeken milli oyuncu, “Hedefleri büyük tuttuğunuz ve çalıştığınız takdirde ister istemez şans size geliyor. Ben her zaman hedeflerimi büyük koyuyorum. Her zaman idmanlarda olsun, sahada olsun, oynadığım maçlarda olsun, çok çalışıyorum. 2 kişilik, 3 kişilik oynamaya çalışıyorum elimden geldiğince ve bunların sonucunu aldığımı düşünüyorum” dedi.

Mehmet Topal, kendisine gelen transfer teklifleri için de “Ben zaten şu an Avrupa'nın en büyük kulüplerinden birinde oynuyorum. Ben Galatasaray'a mukaveleye imza attığım zaman gözü kapalı attım. Kaç seneymiş, neymiş diye hiçbir zaman bakmadım. Çünkü Galatasaray benim yuvam, ailem. Ben Galatasaray'da çok mutluyum. Mehmet Topal'ı Mehmet Topal yapan Galatasaray'dır. Onun için bizler kulübümüze çok şeyler borçluyuz. Tabii ki bizim de hedeflerimiz var. Biz de Avrupa'da daha iyi liglerde oynamak istiyoruz. Teklifler olduğu zaman elbette kulübe gelecektir. Başkanımız olsun, yöneticilerimiz olsun tüm camiamız müsaade ederlerse, bize verdiğin mücadeleden dolayı teşekkür ederlerse, gidebilirsin derlerse biz de Avrupa'da oynamak isteriz. Ama onlar kal derlerse, Galatasaray'da futbolu bırak derlerse gözü kapalı hiç düşünmeden Galatasaray'da mücadelemizi devam ettiririz” ifadelerini kullandı.

Genç yıldız, başarısının kendisini şımartmayacağını kaydetti, “Kişilik karakter olarak Mehmet Topal'da hiçbir değişme olmayacak. Zaten bir insanın kişiliği, karakteri kesinlikle değişmez ama tecrübe açısından geçen seneye nazaran çok daha fazla tecrübe kazandım. Kendime olan güvenim daha çok geldi. Milli Takım'da olsun, yaşadığımız şampiyonlukta olsun onların büyük payı var. İnşallah ben de yaşadığım bu tecrübeyi, kendime olan özgüvenimi bu sene takıma olumlu bir şekilde yansıtırım” diye konuştu.

Takımın son durumunu da değerlendiren Mehmet Topal, “Arkadaşlık şu an takımda çok iyi. Yeni gelen arkadaşlarımız da takıma çabuk uyum sağladılar. Galatasaray'da bu zamana kadar arkadaşlıklar hep üst düzeyde olmuştur ve bu arkadaşlıklar takıma başarıyı getirmiştir. Umarım bu arkadaşlık bu sene de devam eder ve takıma olumlu yansır. Şu anda her şey olumlu gidiyor. Hocalarımız bize arkadaş gibi yaklaşıyorlar. Amacımız bu yıl da şampiyon olmak ve Şampiyonlar Ligi'nde önemli başarılar elde etmek. Bunu başarabilecek gücü sahibiz” dedi.

Genç yıldız yeni transfer Kewell için de “Kariyerini tartışmak burada bize düşmez. Kendini kanıtlamış bir futbolcu. Liverpool'da yıllarca oynayan bir futbolcu. Kendisi kişilik olarak, karakter olarak da gördüğümüz kadarıyla çok olumlu yaklaşan iyi bir insan” yorumunu yaptı.

Yoğun tempo
Yeni sezon hazırlıklarını Almanya'nın Duisburg kentinde sürdüren Galatasaray'de tempo her geçen gün biraz daha artıyor. Sağnak yağmur ve soğuk havada gerçekleşen dünkü antrenmana Servet, Uğur ve Türkiye'ye dönen Serkan katılmazken, futbolcular kondisyon hareketlerinden sonra çift kale maç yaptılar. İdmanın sonlarına doğru Mehmet Topal, Anıl'a sert girince genç futbolcu bir süre yerde acıdan kıvrandı. Bu dakikadan sonra teknik direktör Skibbe antrenmanı bitirdi.
Kaynak:
Bu haber toplam 972 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri