Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Erdoğan Topbaş'a neden bağırdı?

08.04.2010 12:24
Demokratik Açılım konusunda sıkıntılı bir dönem geçiren Başbakan Erdoğan hıncıdı aile dostu Kadir Topbaş'tan çıkardı.

Demokratik Açılım konusunda sıkıntılı bir dönem geçiren Başbakan Erdoğan, hıncını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu'dan çıkardı. İddiaya göre Erdoğan aile dostu olan Kadir Topbaş'a ilçe belediye başkanlarının içinde yüksek sesle bağırarak "Bu işi ciddiye alın ve halka meseleyi anladın" dedi.

Bir açılış için İstanbul'da bulunan Başbakan Erdoğan, açılıştan sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ve bazı ilçe belediye başkanları ile bir araya geldi.

Belediye başkanlarının sorunlarını dinleyen Erdoğan sohbet sırasında sözü açılıma getirdi ve bu konuda İStanbul'un ne yaptığını tepe isim Kadir Topbaş'a sordu. "Başkan İstanbul'da hava ne durumda? Açılımla ilgili bir çalışma yapıyor musunuz?" sorusuna verilen cevap Başbakan'ın sinirlerini zıplatmaya yetti..

TOPBAŞ'IN CEVABI ERDOĞAN'I KIZDIRDI

Topbaş hemen "Halkın nabzını tutuyoruz efendim " diye başladığı konuşmasında yaptığı çalışmayı şu sözlerle tamamladı: "Anket yaptırdık, destek yüzde 70 çıktı"

Tanık olanların aktardığına göre o an Erdoğan'ın çılgına döndüğü an oldu. Yumruğunu masaya vuran Erdoğan, "Bu nasıl bir nabız yoklama, bu nasıl bir anket? Kimi kandırıyorsunuz?" En büyük desteği beklediğimiz Güneydoğu'da bile kamuoyu oranları yüzde 44-50 arası çıkarken İstanbul'da nasıl yüzde 70 çıkar. Bu ne baştan savma iştir? Bu anketi kime yaptırdınız, ne biçim bir anket bu?" diye bağırdı.

Sohbet ortamında bulunan herkesin adeta şok geçirdiği ve suskun kaldığı bu sert tepkiden sonra Erdoğan, bu konuya fazla girmemeleri yüzünden ortamda bulunan bazı diğer isimlere de tepki gösterdi. Erdoğan, "Bu işi ciddiye alın ve sokak sokak ev ev herkese anlatın. Bu Türkiye'nin en büyük problemidir ve bu konuda gerekli hassasiyeti gösterin" diyerek odadan ayrıldı.

Kaynak:
Bu haber toplam 1230 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri